SK Plaston Šluknov - TJ Mojžíř

Šluknov Mojžíř

0:1 (0:0)

SK Plaston Šluknov - Mojžíř

Los soutěže nám přisoudil v prvním kole hned nováčka z Mojžíře. Šluknov nastoupil bez několika hráčů základní sestavy, kteří odehráli všechny letní přípravné zápasy. Příčinou jejich neúčati byla administrativní chyba při přestupových záležitostech. Takto poslepovaná sestava se přesto jevila v dobrém světle a fotbalovou kvalitu nahradila bojovností a důrazem.

Průběh zápasu ukázal, že nováček soutěže z Mojžíře má velmi kvalitní mužstvo. Nebezpečnější v ohrožování branky byli právě oni, ale i naši hráči se snažili o zakončování útočných akcí, hlavně v prvním poločase. Jedna z rozhodujících chvil nastala ve 47 minutě po faulu v pokutovém území na V.Svačinu, kdy neproměnil staronový kapitán Z.Kirchner penaltu. Od této chvíle se Šluknov spíše bránil a soupeř z tohoto tlaku vytěžil jediný a rozhodující gól utkání v 75 minutě. Kdy po neúspěšném odkopu domácí obranou se míč dostal k nekrytému hostujícímu hráči, který ho pohotovou přízemní střelou umístil k pravé tyči naší branky. V závěru utkání si poranil kotník při doskoku v hlavičkovém souboji P.Hlavsa a poté byl vyloučen P.Novotný za zcela dvě zbytečné žluté karty.

K příštímu zápasu zajíždí Šluknov v sobotu 29.8.2009 na horkou půdu soupeře z Krupky, který má letošní rok opět ambice na postup.

Branka : Valta

Rozhodčí : Zvonař
ŽK : 6-3, ČK : Novotný
Návštěva : 280 diváků

Sestava : Bednář - Beneš, Holešovský, Novotný, Zbončák - Horák, Navrátil, Hlavsa, Svačina - Kirchner, Čech
Na střídání : Žemla , Schneider Jiří a Schneider Jan , Janda Roman

( Milan Lom )

Fotky z utkání :

Jílové - Pokratice 1:1 (1:0)Velké Březno - Modlany 3:3 (1:2)Přestanov - Soběchleby 3:2 (2:0)
Libouchec - Rumburk 2:1 (0:1)Milešov - Krupka 2:3 (1:0)Junior Děčín - České Kopisty 0:0