FK Mikulášovice - SK Plaston Šluknov B

Mikulášovice Šluknov B

2:0 (0:0)

Mikulášovice - SK Plaston Šluknov B

V derby s Mikulášovicemi jsme neobstáli, body nám opět utekly a navíc jsme již ve třetím utkání této sezóny nevstřelili ani gól. Už v prvních minutách utkání jsme o sobě dali vědět, ale Hauptman po svém průniku do vápna Mikulášovic zakončil pouze nad branku. Domácí si vytvořili dobrou šanci v 11. minutě a naštěstí pro nás se povedlo Koukolovi v poslední chvíli míč hráči vypíchnout. Hrál se poměrně vyrovnaný a pohledný fotbal a hra se přelévala od branky k brance. V 15. minutě z přímého kopu Moravec nastřelil břevno domácí branky a následnou dorážku spálil Hrobár. Ve 23. minutě přišel jeden z klíčových okamžiků v tomto utkání, kdy byl vyloučen celkem zbytečně náš Dvořák. Hráli jsme tedy opět v deseti. Toto oslabení ale na hřišti nebylo znát a naopak mužstvo se semklo a vytvořilo si po zbytek zápasu mírnou převahu. Útočná snaha ale byla vyloučením oslabena. Ve 27. minutě kopal přímý kop Novotný a gólu zabránil jenom dobrý zákrok domácího Tesaře. Vůbec celé utkání se nám nevedlo najít kde nechal v brance domácích tesař díru… Stav utkání mohl změnit ve 40. minutě Moravec, ale brankář domácích mu šanci opět zlikvidoval. Vedení a gól do šatny se domácím málem povedl v samém závěru poločasu. Dobře kopnutý přímák jenom těsně minul naší branku.

V druhém poločase, opět na začátku, se do šance dostane Moravec po centru Hauptmana, ale opět nic. Stav utkání se mění v 52. minutě a to v náš neprospěch. Domácí na nás vyrukují se zbraní, kterou jsme hojně v minulosti využívali a také z ní vytěžili dost gólů. Naši chvilkovou nepozornost hosté využijí, místo kopaného rohu dostali nenápadně míč do hry. Druhý hráč si potom došel pro míč k rohovému praporku a nikým nenapadán si ho zatáhnul až k našemu vápnu. Jeho přihrávka a následná střela pak znamenala vedení domácích 1:0. Po tomto gólu začnou domácí bránit výsledek a my se snažili o vyrovnání. Bohužel jsme ale hráli pouze po vápno soupeře a jenom těžko jsme zdolávali jejich obranu. Nedařilo se nám ani vytvořit nějakou slibnou standardní situaci. Domácí se už ani nepouštějí do nějakých útočných akcí. Závěrem utkání se začal náš tlak na branku domácích stupňovat a vyrovnávající gól visel ve vzduchu. Ve 40. minutě však našemu snažení dal vale náš brankář Pazderka, kdy se nesmyslně nechal vyloučit za nesportovní gesta k divákům. Do branky tedy putoval z hrotu útoku Král, který střídal Hrobára. O pár minut později je vyloučen i domácí Zbončák a rozhodčí Kouba drží svůj průměr vyloučených hráčů na zápas. V těchto minutách jsme již začali hrát vabank a tak všichni i s novým brankářem se tlačili do vápna soupeře. V 87. minutě se nestačíme vrátit a pokrýt odkopnutý míč. Toho se zmocnil domácí Habr a skóroval do opuštěné branky 2:0. V závěru utkání ještě domácí podnikli poslední útok a brankář Král si připsal úspěšný zákrok.

V tomto zápase zaslouží skoro celé mužstvo pochvalu za bojovnost. Zápas to byl dobré úrovně. Velice zkritizovat se ale musí zbytečné vyloučení našich dvou hráčů. Toto vyloučení nás stálo body………

Branky : Vítek, Habr

Rozhodčí : Kouba - Trégr, laik
ŽK : Zbončák - Pazderka, Dvořák
ČK : Zbončák - Pazderka, Dvořák
Návštěva : 120 diváků

Sestava : Pazderka – Grolmus, Tillner, Novotný, Koukol – Rychtařík, Moravec, Hauptman, Hrobár – Dvořák, Hajduk
Náhradníci : Král, Galbavý

( Milan Brynda )

Dolní Poustevna - Benešov n./Pl. 1:3 (0:1)FC Děčín - Františkov 1:3 (1:0)Malšovice - Jiříkov 0:1 (0:1)
Staré Křečany - Velký Šenov 1:2 (0:1)START Děčín - Těchlovice 1:4 (0:3)Markvartice - Velká Bukovina 5:3 (4:1)