SK Plaston Šluknov B - FK Mikulášovice

Šluknov B Mikulášovice

4:0 (1:0)

SK Plaston Šluknov B - Mikulášovice

První zápas doma a hned „derby“ s Mikulášovicemi nám vyšel na jedničku, body zůstaly doma a tak po zápase panovala spokojenost.

Celý první poločas byla hra vyrovnaná a dlouho se na hřišti nic nedělo. Od 20. minuty se však začaly vytvářet šance na obou stranách a oba soupeři se mohli ujmout vedení. Na naší straně se do dobrých příležitostí postupně dostali Láďa Čurgali, Pavel Svoboda a Petr Čongi Jirův. Hostům zmařil jasnou gólovou šanci Emil Mikula a druhou šanci jim zmařilo nepřesné zakončení. V 45. minutě jsme se dostali do vedení gólem do šatny, kdy přesnou hlavičkou našel Tesařovu díru v brance Pavel Svoboda 1:0.

Druhý poločas hosté značně polevili, přestali těsně přistupovat k našim hráčům a to rozhodlo o osudu tohoto utkání. V 51. minutě se dobře propracovali před branku hostí Čurgali s Jarábkem a domácí si v nastalém zmatku srazili míč do vlastní sítě 2:0. V 53. minutě mohli hosté snížit, ale Emil nás skvěle podržel. O čtyři minuty později byl ve vápně faulován Svoboda, ale Pavel Horák PK neproměnil. V 57. minutě kopali hosté přímák (Kozák) a Emil opět skvěle zasáhl a vyrazil prudkou střelu. V 61. minutě se stav skóre změnil, kdy ve spolupráci s Čongim se konečně prosadil Martin Jarábek 3:0. 73. minuta přinesla pro nás další penaltu, kdy byl faulován Láďa Čurgali a tentokrát na sebe vzal zodpovědnost Jára Vyšohlíd a bylo to 4:0. V závěru utkání jsme již jasně na hřišti panovali a pěknou šanci měl ještě Honza Svačina, kdy nastřelil břevno a v 89. minutě jsme promarnili další penaltu, kterou pro změnu neproměnil Martin Jarábek a nepotrestal tak svoje podražení před brankou hostí.

Zápas určitě nebyl tak jednoduchý jak ukazuje skóre. Hostům se nedařilo skórovat, i když šancí měli dost. O zápase rozhodl herní útlum Mikulášovic ve druhé půlce, kde mohli dostat víc gólů než ve kutečnosti dostali. Pochvalu zaslouží celý tým, ale ty penalty jsou hrozné…

Branky : Svoboda, Vyšohlíd, Jarábek, vlastní

Rozhodčí : Šimeček, Jirsák, Michek
ŽK: Svoboda, Schneider, Morkus, Koukol - Soukup, Kestner, Novák
Návštěva : 100 diváků

Sestava : Mikula – Schneider, Kulhavý, Vyšohlíd, Horák - Baulovič, Morkus (72.´ Svačina J.), Jirův (80.´ Koukol), Svoboda – Čurgali (73.´ Dvořák), Jarábek
Na střídání : Kysela

( Milan Brynda )

Sestřih utkání

Fotky z utkání :

Velký Šenov - Union Děčín 7:1 (3:0)Jiříkov - Boletice 2:3 (0:1)Malšovice - Chřibská 4:0 (3:0)
Dolní Poustevna - Markvartice 3:2 (3:1)Krásná Lípa - Heřmanov 1:3 (1:1)Jiřetín pod Jedlovou - Těchlovice 1:3 (1:1)