FK Mikulášovice - SK Plaston Šluknov B

Mikulášovice Šluknov B

3:0 (2:0)

Mikulášovice - SK Plaston Šluknov B

Na sobotní derby jsme přijeli pouze s jedním náhradníkem, ale přesto s dobrou náladou. V minulých zápasech jsme si nastřádali zdravé sebevědomí, ale to samo o sobě nemohlo v tomto utkání stačit a tak jsme poprvé na jaře ztratili body na hřišti soupeře.

Zápas od úvodního hvizdu rozhodčího nepostrádal dramatičnost jak to ve správném derby má být. Hned v úvodní 2. minutě domácí kopali přímák, ale ten skončil vysoko nad naší brankou. Ve 4. minutě jsme nabídli domácím velkou šanci, kdy špatně odkopnutý míč domácí využíli k útoku na naší branku a máš gólman měl poprvé práci. Po těchto úvodních minutách, kdy jsme se na hřišti doslova hledali, jsme konečně začali hrát. V 8. minutě byl v nadějné šanci Dvořák po přihrávce Smržíka, ale trestuhodně přestřelil. V těchto minutách se nám začalo dařit a domácí se musí bránit. Naše útočné snažení vyvrcholilo v 15. minutě, kdy Smržík konečně zakončil do sítě. Hlavní rozhodčí Andrla sice zprvu ukázal na středový kruh, ale pomezní Brondoš byl jiného názoru a gól byl neuznán pro postavení mimo hru. Tato situace nám sice moc klidu nepřidala, ale přicházely i jiné šance, které postupně spálili Morkus a Smržík. Domácí nejvíce hrozili z přímých kopů po našich faulech, které byly často nařizovány v nebezpečné vzdálenosti od naší branky. Naštěstí míče ale končily nad naší brankou a nebo na našich bránících hráčích. Ve 39. minutě domácí poslali lehký centr do našeho vápna. Náš gólman sice míč kryl, ale neudržel ho v rukou a domácí mu míč dorazili za záda 1:0. Ve 43. minutě zůstal ležet ve vápně zraněný Jarda Vyšohlíd (špatně došlápl), domácí však svojí útočnou akci dohrávali až do vstřelení gólu na 2:0.

Druhý poločas jsme již hráli se zraněným Vyšohlídem a Smržíkem, který dával zle zabrat svému nedávnému zranění kolenních vazů. Náhradního hráče jsme ale šetřili až kdo odpadne. Celý druhý poločas jsme se bránili a dopředu se dostávali již sporadicky. Skoro nic se nám nedařilo a naopak domácí hráli s chutí. V 61. minutě domácí zacetrovali před naší branku a dorážka hlavou znamenala změnu skóre na 3:0. Domácí si ještě v průběhu druhého poločasu vypracovali řadu dobrých šancích a tak výsledek 3:0, byl pro nás v této fázi docela příznivý. V 87. minutě se vydal na samostatnou a slibnou akci Koukol. Šel sám na gólmana domácích, kdy k míči měli oba stejně daleko a oba byli stejně rychlí. Následný střet byl rozhodčím posouzen tak, že Koukol putoval do šaten rovnou s červenou kartou a gólman dostal žlutou…? Konečný hvizd rozhodčího byl pro nás nakonec vysvobozením.

Zápas byl samozřejmě jako každé derby vyhecovaný. Pro naše barvy lépe vyzněla první půlka, kdy jsme bojovali o výsledek, i když poločas nakonec skončil 2:0 v náš neprospěch. Druhý poločas již byl z naší strany odevzdaný. Po výhrách musí také jednou přijít i porážka a tak je teď potřeba řádně se připravit na domácí zápas s Velkou Bukovinou (Neděle 17.5. od 17:00 – hřiště Lipová).

Habr 2, Vítek

Rozhodčí : Andrla - Brondoš, Sabo
ŽK: Šimek, Hoštička - Schneider, Morkus, Galbavý, Smržík ; ČK: 0 - Koukol
Návštěva : 110 diváků

Sestava : Dvořák J. - Kulhavý, Král, Koukol, Schneider - Galbavý , Čurgali, Vyšohlíd (79.´ Hrobár), Morkus - Smržík, Dvořák F.

( Milan Brynda )

Krásná Lípa - Velká Bukovina 2:1 (2:1)Horní Podluží - Malšovice 3:2 (0:1)Velký Šenov - Těchlovice 4:1 (2:0)
Benešov n./Pl. - Dolní Poustevna 3:3 (2:0)START Děčín - Jiříkov 2:4 (0:3)Chřibská - Verneřice 2:4 (2:3)