FK Mikulášovice - SK Plaston Šluknov B

Mikulášovice Šluknov B

2:5 (1:3)

Mikulášovice - SK Plaston Šluknov B

Na toto utkání jsme se všichni těšili, ale na derby do Mikulášovic jsme jeli s respektem. Na tomto hřišti jsme naposledy bodovali na podzim 2005 a tak by jsme na začátku utkání klidně brali i jeden bod. Vývoj utkání se však vyvíjel v náš prospěch již od začátku a tak díky Karlovi Kirchbergrovi jsme utkání v náš prospěch rozhodli již v první půlce.

Od počátečních minut nám dobře spolupracovala záloha s útokem a tak po úvodních minutách „oťukávání“ soupeřů se na gól dlouho nečekalo. V 4. minutě dobře zafungovala spolupráce po ose Svoboda – Mrkvička – Kirchberger a Karel vstřelil úvodní gól 0:1. V 5. minutě dobře vysunul Fanda Dvořák přesnou přihrávkou Honzu Mrkvičku a ten obehrál obránce soupeře a perfektně zakončil na 0:2. Takový začátek utkání soupeř nečekal a v utkání pokračoval značně otřeseně. V 7. minutě se mohlo skóre opět měnit, kdy Emil Mikula jenom těsně minul soupeřovu branku. Skóre se však měnilo již ve 13. minutě, kdy Emilovu střelu domácí gólman Tesař neudržel a Karel Kirchberger dorazil na 0:3. I po tomto gólu jsme nepolevili a dál těžce dotírali na branku soupeře. Do šancí se postupně dostali Jarda Vyšohlíd a Karel Kirchberger. Od 25. minuty utkání jsme začali polevovat v tempu a domácí se pomalu začali tlačit i před naší branku. V 29. minutě jsme chybovali v obraně a domácí Linhart upravil na 1:3. Tento gól domácí povzbudil a hned začalo být před naší brankou nebezpečno. V 35. minutě domácí promarnili šanci na možný zvrat v utkání, kdy po sérii rohů byli blízko k snížení našeho náskoku. V závěru utkání naděje domácích v 39. a 44. minutě uťal „mistr popravčí Mikulášovic“ Karel Kirchbergher a stanovil poločasový výsledek utkání na 1:5.

Druhý poločas již prakticky o nic nešlo a na zázrak nikdo ten den nevěřil. Na obou stranách bylo sice pár šancí, ale oba gólmani s nimi neměli moc práce. Domácí se snažili o korekci skóre, ale hráli ve viditelném útlumu a naši už prakticky drželi výsledek. Domácí na závěr v 86. minutě po pěkné akci podtrhli účet utkání na 2:5, kdy skóroval domácí Novák.

Nejlepší hráči utkání od nás jednoznačně Karel Kirchberger a ze strany hostí si dobře vedl Novák. S výsledkem můžeme být poměrně spokojeni, ale v naší hře je pořád dost věcí, které musíme zlepšovat. Doufejme, že chvilkové herní výpadky v Mikulášovicích byly zapříčiněny pouze našim výrazným vedením. Karlovi Kirchovi gratulujeme ke skvělé střelecké formě, jenom připomenu: přátelák s Jiříkovem a mistrák s Mikulášovicemi 7 gólů za 125. minut. Je potřeba ale závěrem poděkovat i všem hráčům, kteří se na jeho góly „nadřou“.

Branky : Linhart, Novák - Kirchberger 4, Mrkvička

Rozhodčí : Simmer – Benda, Křížek
ŽK : Novák, Kestner - Vyšohlíd, Dvořák, Kramer Luděk
Návštěva : 90 diváků

Sestava : Šolín – Kulhavý, Schneider, Vyšohlíd, Dvořák – Morkus. (62.´ Beneš), Kramer D., Svoboda , Mrkvička J. (73.´ Koukol) – Mikula, Kirchberger (80.´ Kramer L.)

( Milan Brynda )

Sestřih z utkání

Union Děčín - Velký Šenov 2:6 (2:4)Boletice - Jiříkov 4:5 (2:2)Chřibská - Malšovice 1:5 (1:4)
Heřmanov - Krásná Lípa 2:1 (0:1)Těchlovice - Jiřetín pod Jedlovou 2:1 (0:0)