FK Český lev Těchlovice - SK Plaston Šluknov B

Těchlovice Šluknov B

3:2 (0:2)

Těchlovice - SK Plaston Šluknov B

Zápas dvou poločasů se sehrál na hřišti v Těchlovicích. První poločas jsme vytěžili z minima maximum a měli konečně trochu štěstí. Druhý poločas jsme naopak propadli a alespoň na plánovaný bod jsme nedosáhli.

Domácí mužstvo není zvyklé na svém hřišti body rozdávat a taky to od prvních minut prvního poločasu dokazovalo. V prvních minutách byli aktivnější a hlavně ze standardních situací zle ohrožovali naší branku. V těchto minutách jsme mohli klidně 2:0 prohrávat. Postupně jsme však na hru domácích nacházeli recept a tak se i naši hráči začali dostávat do šancí. V 25. minutě kopal Horák přímák z 30 metrů. Hajduk míč přizvedl a domácí hráč, ve snaze odhlavičkovat míč do bezpečí, skóroval do vlastní branky 0:1. Tento gól mírně domácí rozhodil a naši hráči vycítili možnost na dobrý výsledek. V 29. minutě jsme mohli zvýšit vedení po průniku dva na jednoho, kdy šel Vyšohlíd z Hajdukem na jednoho obránce. Finální přihrávka šla ale nepřesně a gólman domácích byl k míči blíže. Domácí měli dvě vyložené šance v 32. a 36. minutě, kdy využili našich nepřesností, ale Uchytil v brance obě šance zlikvidoval. Ve 40. minutě Koukol výborně prošel mezi hráči domácích a jeho průnik byl zastaven jenom za cenu faulu. K přímému kopu se postavil Moravec a přesnou střelou nedal domácímu brankáři šanci 0:2. Radost byla veliká a to jsme ještě netušili, že v tomto utkání poslední.

Druhý poločas jsme začali opatrně a pozorně jsme bránili, protože víme, že začátky druhých poločasů jsou pro nás kritické. Domácí se snažili o útočnou hru a tak se pro nás vytvářelo slibně volné místo v jejich obraně. V 53. minutě spálil velkou šanci Koukol, který ve finále špatně trefil míč (škoda). 58. minuta přinesla korekci skóre. Dva domácí hráči přečíslili naší obranu. První střelu ještě Uchytil vyrazil, ale přímo na kopačky druhého a ten nekopromisně potrestal naší chybu 1:2. Nešťastný okamžik prožil v 66. minutě náš mladý gólman Uchytil, kdy si střelu z dálky sám rukama poslal do sítě 2:2, tato situace pak na něm "ležela" po zbytek utkání. Další gól přišel o tři minuty později v 69. minutě, kdy na konečných 3:2 domácí upravili střelou z úhlu. Po tomto gólu nastal v našem mužstvu hluboký útlum. Domácí si již zkušeně výsledek pohlídali až do konce utkání. V poslední minutě ještě naopak mohli zvýšit své vedení, kdy jsme míč odkopli z naší brankové čary v posledním okamžiku.

Dobře rozjetý zápas jsme nedokázali proměnit ve vítězství a za výkon v druhém poločase jsme si plný bodový zisk ani nezasloužili. Přesto se hrál slušný fotbal.

Branky : Mužík, Trlica, Štarman - vlastní soupeře, Moravec

Rozhodčí : Kouba
ŽK: Erneker - Grolmus, Koukol, Rychtařík
Návštěva : 80 diváků

Sestava : Uchytil – Král, Tillner, Grolmus, Horák – Koukol, Rychtařík, Moravec, Stelmaščuk – Vyšohlíd, Hajduk
Náhradníci : Hrobár, Čech, Budský

( Milan Brynda )

Velký Šenov - Markvartice 6:1 (1:1)Františkov - Jiříkov 8:1 (2:1)START Děčín - Dolní Poustevna 5:1 (0:0)
Staré Křečany - Malšovice 0:3 (0:1)Velká Bukovina - Benešov n./Pl. 2:2 (0:2)FC Děčín - Mikulášovice 2:0 (0:0)