TJ Sokol Pokratice - SK Plaston Šluknov

Pokratice Šluknov

2:1 (2:0)

Pokratice - SK Plaston Šluknov

Tradiční úvod utkání. Běžela 3.min a z prvního útoku domácích prohráváme. Chybu Kotta mohl napravit Král. Ale otálel s odkopem, až přišel o míč. Po faulu následuje přímý kop. Na střelu brankář Janda vůbec nereagoval – 1:0. Nic nebylo platné, že až do konce I.poločasu se hrálo za naší převahy. Chvílemi to vypadalo, že hrajeme na domácím hřišti. Domácí hráči ale z rychlých protiútoků zaměstnávali naši obranu a ta se v tomto utkání dopouštěla velkých chyb. V 10.min po jedné z nich druhá branka naštěstí nepadla. První naše velká šance přišla až v 35.min. Po přihrávce Kopčana běžel Blažek sám na bránu ale nedal. Ani hlavička Blažka ve 42.min z výhodné pozice neskončila brankou. A tak ve 43.min přišel trest. Útočník Pokratic lehce obešel postupně Rýdla, Horáka i Krále, aby zblízka zakončil své sólo na 2:0.
Obraz hry se nezměnil ani ve II.poločase. Rychlé protiútoky dělaly naší obraně neskutečné problémy. V 53.min nás od další branky zachránilo to, že střela těsně minula naši branku. V 65.min naopak Blažek ani Kott nedosáhli na míč ve výhodné pozici. Další naše chyba nebyla potrestána v 68.min. Prakticky z protiútoku nedal branku Blažek, když nedokázal zblízka hlavou trefit branku. Ale nakonec jsme se přeci jen dočkali. V 73.min se konečně Blažek trefil a bylo to 2:1. V 80.min byl po druhé žluté kartě vyloučen Jírava. A ještě v téže minutě bylo na našich kopačkách vyrovnání. Blažek běžel s míčem sám na brankáře, ale nedokázal ho překonat. Do konce utkání, oslabeni o jednoho hráče, jsme již nedokázali prohru odvrátit. V tomto zápase bylo v našich silách uhrát lepší výsledek. Proměnit šance jsme nedokázali a v obraně jsme výrazně chybovali.

Branka : Blažek

Rozhodčí : Kučera (ŽK 2:7, ČK 0:1)
Návštěva : 60 diváků

Sestava : Janda R. - Kott, Král, Horák, Rýdl - Jírův, Kirchner, Kopčan, Stelmaščuk - Blažek, Navrátil
Střídali : Jírava, Hajduk a Dostál. Dále připraven P.Janda

( )

Straškov - Trmice 1:0 (1:0)Jílové - Rumburk 3:2 (2:0)Bezděkov - Milešov 1:2 (0:1)
Všebořice - Česká Kamenice 0:5 (0:4)Štětí B - Velké Březno 1:2 (0:1)Chlumec - Ludvíkovice 3:2 (1:0)