FK Jiskra Velké Březno - SK Plaston Šluknov

Velké Březno Šluknov

0:1 (0:0)

Velké Březno - SK Plaston Šluknov

Šluknov přijel do Velkého Března získat ztracené body z domácího utkání, které se nepovedlo. Bylo to utkání dvou mužstev s podobným umístěním v lepší polovině tabulky. V úvodu se domácí vrhli do útoku a zatlačili hosty do defenzívy. Převaha vyvrcholila v 5. minutě šancí, kterou nevyužili. Po té se již Šluknov probral a od té doby byl do konce utkání lepším mužstvem. Dařila se hlavně kombinační hra po zemi, ovšem v koncovce se šance nedařilo proměňovat. Hlavně proto se šlo v poločasu do kabin bez branek.

Druhý poločas pokračoval v režii hostů, ale gól ne a ne přijít. Potrestání mohlo přijít v 65. minutě, když v samostatném nájezdu neuspěl útočník domácích. Důležitý moment brankáře Jandy nakopl hráče k ještě většímu úsilí o vstřelení branky. V 83. minutě se Šluknov dočkal. Po přesném pasu Kirchnera si obhodil stopera Moravec a tvrdou střelou pod víko nedal brankáři šanci 0:1. Domácí se pokusili otevřít hru a vyrovnat, to se jim však již nepodařilo. Při čtení tohoto zápisu jistě fanoušci nevěřícně kroutí hlavou a ptají se, jak je možné, že takový výkon nepředvedou hráči i doma. Chce to vydržet, navštěvovat dále domácí utkání a třeba se dočkají již v dalším utkání, kdy Šluknov hostí silný Milešov.

Ohlasy po utkání :

Gratuluji ke gólu a popiš nám ho.
Moravec Ondřej : Musím pochválit výbornou nahrávku Kaizra. Pak už jsem byl před brankářem sám a bohu dík to tam spadlo. Děkuji trenérovi za důvěru a zdravím všechny své fanynky.

Dnes jsi často hlídal nejlepšího hráče soupeřů. Bylo to těžké ?
Svačina Václav : Vzhledem k tomu, že nemám moc času na trénování, bylo prvních deset minut chaotických. Postupem času jsem se dostal do provozní teploty a pak už to šlo samo. Celé mužstvo jsme hráli výborně a byl čas na hřišti i zažertovat. Venku hrajeme fotbal, zkusíme to i doma.

Hodnocení trenéra.
Lom Milan : Super, byl to taktický výkon, celé mužstvo zaslouží absolutní pochvalu. Odehráli jsme výborné utkání a zaslouženě vyhráli. Budu se opakovat, ale proč stejný výkon nejsme schopni ukázat našim vynikajícím fanouškům? Při tom každý, kdo hrál fotbal dobře zná, že venku bodovat se počítá. Kluci to dokázali třikrát ze čtyř utkání na jaře a to ukazuje velkou sílu mužstva.

Sestava : Janda Roman - Holešovský A. - Svačina, Novotný, Lukáč - Kern, Čurgali, Kirchner, Moravec - Diviš, Vichterey Radek
Střídali : Vichterey Milan, Galbavý

Branka : Moravec

Rozhodčí : Chytil
ŽK : 3:2
Návštěva : 50 diváků

Trmice - Česká Kamenice 1:3 (1:0)Milešov - Bezděkov 4:3 (2:1)Přestanov - Jílové 0:2 (0:1)
Chlumec - Modlany 0:3 (0:1)Lovosice - Bílina 0:0 Pokratice - Rumburk 1:6 (0:3)