SK Plaston Šluknov B - MSK Benešov nad Ploučnicí

Šluknov B Benešov n./Pl.

4:2 (3:1)

SK Plaston Šluknov - Benar Benešov n./Pl.

Diváci viděli zápas dvou rozdílných poločasů. Hosté z Benešova ve svých posledních zápasech své soupeře takřka "rozstříleli" a tak jim sebevědomí do tohoto zápasu jistě nechybělo. Hosté však rychle začali toto sebevědomí ztrácet. Od prvních minut se hrálo svižně a hosté naše rychlé útoky vedené Novákem a Smržíkem jenom z námahou odvraceli. Vytvořili jsme si poměrně slušnou převahu a již v 10.minutě Novák zakončil jeden ze svých úniků a vedli jsme 1:0. Za tři minuty se stav opět měnil, kdy po spolupráci Smržík - Novák vedeme již 2:0. S hosty to v tuto dobu vypadalo dosti zle a jenom naše nevyužité šance jim ještě dávali šanci na korekci zápasu. Naši dobrou hru v prvním poločase korunoval opět Novák, Když v 36.minutě zvýšil po chybě obránce na 3:0. Po tomto gólu jsme hodně polevili a soupeři jsme tímto umožnili snížení našeho náskoku, když se ve 41.minutě trefil benešovský Linhart 3:1.

Po poločasové přestávce přišli hosté na hřiště jak vyměněné mužstvo. V zadních řadách zjednodušili hru a výkopy do předu zakládali nebezpečné a rychlé útoky. Naši se zatáhli do obrany a začali chybovat. Ve 49.minutě upravil po naší chybě Hruška na 3:2 a bylo zle. Hosté vycítili šanci a zle nám zatápěli. Uklidnění hry mohla přinést v 49.minutě šance Smžíka, ale míč skončil na tyči branky. Benešov dál ukazoval svojí útočnou sílu, ale jejich šance povětšinou končily mimo naší branku, nebo v rukou Čmugra. Ke konci zápasu si hosté zkomplikovali hru vyloučením svého hráče a též na obou stranách docházely síly. Naše vítězství potom pečetil v 91. minutě Stelmaščuk, který prostřelil volné místo mezi brankářem a tyčkou na konečných 4:2. Za tento zápas zaslouží poděkování všem hráčům a hlavně střelci tří branek Novákovi. Dále však tento zápas nese i ponaučení, že bojovat o výsledek se musí a může za každého stavu.

Branky : Novák 3, Stelmaščuk - Linhart, Hruška

Rozhodčí : Dostál – Cvečka, Hrubý (ČK 0:1)
Návštěva : 140 diváků

Sestava : Čmugr - Rýdl, Král (45. Horák), Svačina - Žemla - Stelmaščuk, Vyšohlíd (60. Kopčan), Dostál, Čurgali (77. Hajduk) - Smržík, Novák
Náhradníci : Koukol, Hrobár

FK Františkov - FK Dolní Poustevna 2:2 (0:1)Spartak Boletice - SK Markvartice 1:2 (0:1)SK Velký Šenov - TJ Krásná Lípa 1:2 (1:1)
Jiskra Staré Křečany - START Děčín 0:2 (0:1)FK Malšovice - FK Český lev Těchlovice 1:2 (0:1)FC Děčín - Spartak MIKOV Mikulášovice 3:3 (0:1)