MSK Benešov nad Ploučnicí - SK Plaston Šluknov B

Benešov n./Pl. Šluknov B

8:0 (5:0)

Benešov n./Pl. - SK Plaston Šluknov B

Nemůžu se ubránit myšlence, co by se stalo, kdybychom měli to štěstí a v soudný den utkání s Benešovem došlo k odvolání zápasu pro nějakou, třeba živelnou pohromu. Trenér by asi věnoval ušetřený čas na stavbě svého nového domu, asistent by se zřejmě věnoval svému nedávno narozenému vnoučeti, vedoucí mužstva by třeba začal konečně dělat něco doma a sekretář by jistě věnoval volný čas k přehazování karet v počítačové hře. Část hráčů by se jistě věnovala manželkám, přítelkyním, jiní by mohli dospat bujarou noc a někteří by prostě mohli pokračovat ve spánku tak bezohledně přetrženém devadesáti minutami v Benešově. Ráno v neděli by jsme pak všichni nemuseli přemýšlet, zda se nám o tom výsledku jenom nezdálo…..

Zápas začal vyrovnaně a nic nenasvědčovalo, že se blíží pohroma pro naše barvy. V 9. minutě se domácí ujali vedení, kdy centr z levé strany výborně trefil domácí hráč a „dělovkou“ z první nedal Pazderkovi šanci 1:0. Naše hráče tento gól nijak nerozhodil a dál se hrálo poměrně vyrovnaně. V 16. minutě byl blízko vyrovnání náš Vyšohlíd, kdy ale byl v hlavičkovém souboji úspěšnější domácí gólman. O minutu později se nám naskytl první roh v utkání, ale hrubě se nám nevydařil a domácí bez problémů ubránili svojí branku. Domácí hráli v těchto minutách trpělivě se zajištěnou obranou a rychlými přihrávkami se dostávali až k našemu vápnu. Ve 21. minutě domácí zahrozili brejkem po tom co jsme se domnívali, že by se měl pískat ofsajd, ale Pazderka byl ještě v zákroku úspěšný. V 24. minutě dojde k řadě našich nepřesností a domácí zleva jdou sami na naší branku, svoji šanci proměnili na 2:0. O minutu později v 25. minutě došlo k úplně stejné situaci a je to 3:0. Za tohoto stavu jsme již značně na hřišti odumřeli. V 33. minutě se domácí hráč proháčkuje před naší obranu a protože neměl komu přihrát, tak prudkou střelou z asi 25 metrů zvyšuje na 4:0. Tečku, za pro domácí skvělým poločasem udělá v 45. minutě gól na 5:0, kdy domácí využili nepřehlednou situaci před naší brankou.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako závěr prvního. Naši se trápili a nebylo divu, že za tohoto výsledku někteří hráči rezignovali. Nedařilo se nám takřka vůbec nic. Naopak domácí překypovali aktivitou a na co sáhli tak to jim to vyšlo. Věřím, že i kdyby některý domácí hráč nešikovně spadl na míč, tak ten by se jistě dokutálel do naší sítě. V 55. minutě vytvoříme jednu nepřesnou přihrávku na střed, té se domácí zmocnili a přečíslení opět znamenalo další gól na 6:0. V 62. minutě celá naše záloha a obrana jako uhranutá ustupovala před útokem domácích. Domácí hráč pak až z hloubky své půlky postupoval k našemu vápnu a protože nevěděl, co s míčem, tak opět zhruba 25 metrů vystřelil a jeho prudká střela znamenala změnu skóre na 7:0. Trochu sympatie jsme si však přeci vysloužili, že i za takového stavu jsme ještě vůbec hráli a postupně jsme se dostali Hajdukem a Hauptmanem do několika šancí. Tyto šance však byly ojedinělé a na hřišti už bylo pouze jedno s chutí hrající mužstvo. Tečku za zápasem pak udělal gól, který byl ale na hodně procent z ofsajdu, kdy domácí hráč úplně sám před Pazderkou upravil v 87. minutě na konečných 8:0. Domácí hráči pak odcházeli do kabin se slovy: „To byl ale dobrý trénink“…..

Branky : Ondrejkovič 3, Linhart 2, Benda, Maťátko, Pospíšil

Rozhodčí : Dostál - Löster, Trégr
ŽK : Ondrejkovič, Vencl
Návštěva : 50 diváků

Sestava : Pazderka – Grolmus, Tillner, Král, Koukol – Rychtařík, Moravec, Hauptman, Stelmaščuk – Vyšohlíd, Hajduk
Náhradníci : Dvořák, Galbavý, Uchytil

( Milan Brynda )

Malšovice - Františkov 0:3 (0:2)Staré Křečany - Těchlovice 1:1 (1:0)Mikulášovice - Velký Šenov 2:1 (0:1)
Dolní Poustevna - Jiříkov 3:2 (3:1)Markvartice - START Děčín 2:0 (1:0)FC Děčín - Velká Bukovina 1:2 (0:0)