TJ Spartak Boletice nad Labem - SK Plaston Šluknov B

Boletice Šluknov B

2:2 (1:1) PK(5:3)

Boletice - SK Plaston Šluknov B

Po dvou domácích zápasech a po dvou výhrách bez obdrženého gólu jsme zajížděli na hřiště do Boletic. Domácí Spartak je v tabulce bodování domácích výher na čelním místě a tak jsme měli před soupeřem respekt. Jeli jsme sice v dobré sestavě, ale bez jediného náhradníka.

První poločas jsme začali poměrně dobře a v prvních minutách jsme si vypracovali hned dvě slibné šance. Domácí mužstvo nás většinou trápilo z rohových kopů, které byly od začátku nebezpečné a jak se později ukázalo, tak jsme z nich dostali oba góly. My jsme zase objevili skulinku v domácí obraně a po ose Tonda Mikel – Jirka Beneš – Jarda Vyšohlíd jsme atakovali domácí branku. Ve 14. minutě jsme kopali přímý kop. Pavel Svoboda ho dobře kopl a Jirka Beneš ho usměrnil do sítě 0:1. Po tomto gólu jsme ještě více ožili a klidně jsme mohli zvýšit své vedení. Přišla ale 37. minuta a domácí po rohovém kopu vyrovnali na 1:1. Do konce zápasu se šance střídaly na obou stranách. Naší největší šanci na konci prvního poločasu spálil Jirka Beneš.

Druhý poločas se pro nás nezačal vyvíjet dobře. V 54. minutě šli domácí do vedení opět po kopaném rohu, kdy jsme neuhlídali domácího útočníka, který hlavou upravil skóre na 2:1. Hned o minutu později se domácí dostali do slibné gólové situace a Jarda Kulhavý si svým zákrokem „vysloužil“ červenou kartu. Za této situace by na nás již nikdo „nevsadil“. Domácí využili našeho oslabení a začali nás přehrávat. Domácímu tlaku jsme ale odolávali. V 82. minutě jsme byli blízko vyrovnání, kdy si Venca Fišer dobře naběhl na centr Pavla Svobody, gól sice nepadl, ale situace trochu zaváněla pokutovým kopem. Rozhodčí situaci ale vyhodnotil jinak a srovnal síly na hřišti, kdy vyloučil domácího hráče za nevhodný komentář celé situace. Vyrovnání a naší radost přinesla 85. minuta, kdy se protáhl domácí obranou Jarda Vyšohlíd 2:2. V závěru a předlouhém nastaveném času utkání ještě mohli domácí dát vítězný gól, ale trefili jenom „břevno“. V 93. minutě byl ještě vyloučen Pavel Svoboda po druhé ŽK. Po utkání jsme nastoupili na penalty, které měly rozhodnout, kdo si z tohoto utkání připíše bod k dobru. Za nás nastoupili na PK Václav Fišer (1:1), Pavel Suk (nedal 2:1), Lukáš Šembera (3:2), Lukáš Šeliga (4:3), Dominik Jarábek (za stavu 5:3 již PK nekopal).

Rušné utkání, které skončilo zaslouženou remízou. V našem mužstvu jsme nemohli nikoho střídat a tak již v druhém poločasu značně docházely síly. V závěru utkání jsme měli docela štěstí. Naši nejlepší hráči v tomto utkání byli Tonda Mikel a Jiří Beneš. Celé mužstvo ale zaslouží pochvalu za bojovný výkon.

Branky : Rantfner 2 - Beneš, Vyšohlíd (PK- Fišer 1:1, Suk 2:1, Šembera 3:2, Šeliga 4:3)

Rozhodčí : Hartig - Křížek, Benda
ŽK : Rantfner, Znojemský - Beneš
ČK : Němec - Svoboda, Kulhavý
Návštěva : 60 diváků

Sestava : Uchytil – Kulhavý, Suk, Jarábek D., Mikel – Šeliga, Fišer, Svoboda, Beneš – Vyšohlíd, Šembera
Náhradníci : nikdo

( Milan Brynda )

Sestřih z utkání

Staré Křečany - Krásná Lípa 2:3 (1:1)Dolní Poustevna - Union Děčín 3:1 (1:1)Sport areál Děčín - Chřibská 4:2 (3:0)
Jiřetín pod Jedlovou - Jiříkov 1:4 (3:0)Malšovice - Těchlovice 3:2 (1:1)Prysk - Dobkovice 3:3 (1:1) PK(4:2)