SK Plaston Šluknov B - TJ Jiskra Staré Křečany

Šluknov B Staré Křečany

4:0 (2:0)

SK Plaston Šluknov B - Staré Křečany

V pátém kole OP jsme na hřišti v Lipové přivítali mužstvo Starých Křečan, které se zatím pohybuje na spodních místech tabulky. V tomto utkání byla pro nás povinnost bodovat naplno, ale soupeře jsme nepodceňovali.

První poločas jsme se hned od počátku snažili, abychom se dostali brzy do vedení, ale nedařilo se využívat šance, které jsme si vypracovali. Hosté zahrozili v 15. minutě, kdy nastřelili břevno naší branky. Možná toto byla zlomová situace v utkání. Hned po této situaci zahrozil Venca Fišer z protiútoku, ale vystřelil nad soupeřovu branku. Další šanci měl opět za 2. minuty, ale to mu střelu zase vyrazil gólman hostí Rotta. Skóre se měnilo ve 23. minutě, kdy nepřehlednou situaci před brankou hostí využil David Kramer 1:0. V utkání jsme sice měli mírnou převahu, ale hosté se snažili o vyrovnání a málem jim to vyšlo v 36. minutě, ale míč naštěstí minul naší branku. V závěru poločasu spálil jasnou tutovku Emil Mikula, který neuspěl sám před gólmanem. Ve 42. minutě, se konečně trefil Venca Fišer, kdy hlavou umístil míč do soupeřovy sítě 2:0.

Do druhého poločasu jsme šli poměrně uklidněni aktuálním skórem a hned od počátku bylo jasné, kdo je „pánem“ na hřišti. Začali jsme ale také „pálit“ šanci za šancí. V 58. minutě spálil gólovku Lukáš Šembera, o dvě minuty to samé Emil Mikula a potom Venca Fišer. Na třetí gól jsme si museli počkat až do 73. minuty, kdy Dominik Jarábek poslal míč do sítě hostí z přímého kopu 3:0. V této fázi bylo o utkání rozhodnuto. V 82. minutě ještě přidal gól Lukáš „Kužel“ Šeliga, kdy si dobře naběhl na přihrávku Pavla Svobody a sám před gólmanem Rottou nezaváhal - 4:0. V závěru utkání ještě měli hosté šanci na korekci skóre, ale gól nepadl. Těsně před hvizdem rozhodčího se dostal do vyložené šance Lukáš Šembera, kdy byl sám a sám před gólmanem, ale míč poslal mimo branku.

Dobré utkání od obou soupeřů. Vítězství našeho týmu bylo zcela zasloužené. Škoda nevyužitých šancí. Z té poslední šance byl po utkání Lukáš Šembera hodně zdrcen a musel zasáhnout klubový psycholog…

Branky : Kramer David, Fišer, Jarábek Dominik, Šeliga

Rozhodčí : Šimeček - Hrubý, Havran
ŽK : Mikel, Suk, Kramer Luděk - Stelmaščuk
Návštěva : 80 diváků

Sestava : Janda – Mikel, Kulhavý, Suk, Jarábek D. – Kramer D. (82.´ Koukol), Šembera, Fišer, Svoboda - Kramer L. (62.´ Šeliga), Mikula (73.´ Beneš)

( Milan Brynda )

Video z utkání :

Sestřih z utkání

Boletice - Malšovice 4:2 (1:1)Krásná Lípa - Dolní Poustevna 3:2 (2:0)Union Děčín - Sport areál Děčín 2:4 (1:1)
Chřibská - Prysk 5:0 (2:0)Dobkovice - Jiřetín pod Jedlovou 3:6 (1:4)Jiříkov - Těchlovice 4:0 (0:0)