SK Velký Šenov - SK Plaston Šluknov B

Velký Šenov Šluknov B

3:0 (2:0)

Velký Šenov - SK Plaston Šluknov B

V tomto utkání nám měl Velký Šenov co oplácet z podzimního utkání v Lipové, kdy jsme je porazili 5:1. I v tomto utkání jsme neměli kompletní kádr a chyběli nám Svoboda, Čurgali, Kulhavý, Morkus a Koukol. Další nepříjemná věc byla, že do branky jsme museli postavit Emila Mikulu a přišli tak o rychlého a šikovného útočníka. I přes tuto skutečnost jsme však postavili mužstvo, o kterém jsme nepochybovali, že má šanci uspět.

Ze zkušenosti z posledního utkání v Lipové, kdy si Velký Šenov v prvních dvaceti minutách vytvořil drtivý nápor, jsme vstoupili do utkání se zdvojeným předstoperem a s cílem otupit prvopočáteční nápor domácích. Skutečnost se však ukázala jiná a domácí začali opatrně s dobře zajištěnou obranou. V úvodních minutách jsme byli aktivnější než domácí a vytvořili jsme si šance na vstřelení úvodního gólu. V 6. minutě kopal Jarda Vyšohlíd přímý kop a jeho dobrou střelu domácí gólman Kysela vytěsnil v poslední chvíli mimo tyče. V 19. minutě po naší rychlé rozehrávce se dobře uvolnil Radim Sokol a k naší smůle jeho střela šla mimo. V 22. minutě jsme měli podobnou šanci, kdy se dobře uvolnil Karel Kirchberger, ale finální přihrávka před branku byla špatná. V 27. minutě domácí využili zmatku před naší brankou a ujali se vedení brankou Podhory 1:0. Další minuty prvního poločasu se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, ale domácí byli v zakončování efektivnější a tak v 36. minutě domácí střelec Skyva zvýšil náskok domácích na 2:0. Závěr poločasu si již domácí pohlídali.

Druhý poločas jsme opět začali aktivněji, ale bez gólového efektu. Opět se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, ale domácí měli své šance nebezpečnější. Navíc nám stál v cestě za vstřelením gólu dobře chytající gólman domácích Kysela. V 64. minutě domácí dobře sehráli svojí akci před naší brankou a Kříž zužitkoval gólovou přihrávku na 3:0. I přes tento nepříznivý výsledek jsme se snažili stav utkání alespoň korigovat, ale nedařilo se. Domácí naopak byli při chuti a vytvořili si řadu gólovek kdy orazítkovali tyč a břevno naší branky. Posledních deset minut utkání jsme si vypracovali dobré šance na čestný gól, ale vstřelit se ho nakonec nepovedlo.

Domácí se svojí výhrou opět přiblížili k postupu do krajské soutěže a zvítězili zaslouženě. Celé utkání se lépe orientovali na hřišti a na míči byli lepší než my. Naši bojovali dobře a jistě si nějaký ten gól zasloužili. Z našeho pohledu byl nejlepší hráč domácích gólman Vašek Kysela. U nás velké poděkování patří Mírovi Borkovi, který přišel v tomto utkání zaskočit za Jardu Kulhavého. Rádi jsme zase mezi sebou viděli hráče, který byl jedním ze strůjců našeho postupu do 1.B třídy v roce 2006. Ostatní hráči též zápas poctivě odmakali...

Branky : Podhora, Skyva, Kříž

Rozhodčí : Kožár - Hübner, Mokráček
ŽK : Kříž, Zbončák, Klofáč, Tlapák - Suk, Kramer David, Kirchberger
Návštěva : 120 diváků

Sestava: Mikula – Borek (31.´Stelmaščuk), Vyšohlíd, Schneider, Dvořák – Beneš, Mrkvička, Kramer D., Suk – Sokol, Kirchberger

( Milan Brynda )

Sestřih z utkání

Malšovice - Krásná Lípa 2:2 (2:1)Jiříkov - Jiřetín pod Jedlovou 3:3 (1:3)Boletice - Mikulášovice 2:2 (0:1)
Chřibská - Těchlovice 1:2 (1:1)Markvartice - Heřmanov 1:4 (0:2)