SK Plaston Šluknov B - SK Velký Šenov

Šluknov B Velký Šenov

2:2 (1:1)

SK Plaston Šluknov B - Velký Šenov

V místním derby se hrál pohledný fotbal, který se divákům mohl líbit. Obě mužstva chtěla zvítězit a tak se na hřišti sváděl tuhý boj.

V úvodních minutách si hosté díky lepšímu pohybu vytvořili mírnou převahu a ve 12. minutě po zaváhání naší obrany se ujali vedení 1:0, kdy se trefil do naší branky Krejčí. Postupem doby jsme hru srovnali a v 32. minutě jsme mohli vyrovnat, kdy šel sám na branku Fanda Dvořák, ale míč trefil pouze tyč. O minutu později jsme skóre vyrovnali na 1:1, kdy s přehledem zavěsil Karel Kirchberger. Závěr prvního poločasu však opět patřil hostům, kteří zle dotírali na naší branku, ale Vašek Kysela v bráně byl pozorný a změnu skóre nepřipustil.

Druhý poločas jsme začali lépe než hosté a hned v 51. minutě vyslal Pavel Svoboda svojí „navštívenku“ na soupeřovu branku, ale pouze rozklepal brankovou konstrukci. Do velké šance se dostal v 63. minutě Karel Kirchberger, kdy si sám vyšlápl na gólmana Šimka, ale svojí šanci zahodil a Šimek uhájil remízový stav. V 66. minutě chybovala obrana hostí a Fanda Dvořák se ocitl v podobné situaci jako před pár minutami Karel Kirchberger. Svojí šanci však zužitkoval a poslal nás do vedení 2:1. V této fázi hry to pro nás vypadalo poměrně dobře, ale hosté to nevzdávali. V 76. minutě vyrovnal stav utkání Podhora a to byl signál pro hosty, kteří vycítili svojí šanci. Závěrečné minuty jsme se nemohli vymanit z naší půlky hřiště a hosté si vypracovali v 82. a 83. minutě čisté gólovky. Byli jsme to my, kteří byli rádi, že toto utkání skončilo.

V tomto utkání nám znatelně chyběla stopérská dvojice Jardů (Kulvavý a Vyšohlíd). Museli jsme proto obětovat Pavla Svobodu, který nám ale hodně v defenzívě pomohl. V podpoře útoku nám však znatelně chyběl. Remíza myslím tomuto zápasu s nádechem derby slušela.

Branky : Kirchberger, Dvořák - Krejčí, Podhora

Rozhodčí : Šimeček - Rydval, Jachimstál
ŽK : Koukol, Horák, Svoboda
Návštěva : 150 diváků

Sestava : Kysela – Svoboda, Horák, Koukol, Zbončák J. – Morkus, Jirův, Navrátil (85.´Rýdl), Baulovič - Dvořák, Kirchberger (80.´ Čurgali)

( Milan Brynda )

Setřih zápasu II.třídy

Fotky z utkání :

Dolní Poustevna - Jiříkov 1:4 (1:2)Mikulášovice - Verneřice 6:3 (2:2)Horní Podluží - Boletice 3:0 (1:0)
Těchlovice - Heřmanov 2:1 (0:1)Staré Křečany - Markvartice 3:2 (3:0)Krásná Lípa - Malšovice 1:1 (1:0)