SK Plaston Šluknov B - TJ SK Markvartice

Šluknov B Markvartice

6:1 (3:1)

SK Plaston Šluknov B - Markvartice

Hosté z Markvartic v předchozím utkání doma porazili vysoko 5:1 Velký Šenov a tak jsme k tomuto utkání přistupovali s respektem, ale i s tím, že pro záchranu v soutěži musíme jistě bodovat naplno.

Hned od prvních minut utkání jsme si vytvořili na hřišti převahu a vedoucí gól jsme již mohli vstřelit v prvních minutách utkání. Vedení jsme se ujali v 16. minutě kdy konečně prolomil svoje střelecké trápení Láďa Čurgali a za značného přispění hostí jsme vedli 1:0. V 25. minutě jsme již vedli 2:0 a to zásluhou krásné hlavičky Petra Jírůva. V této fázi hry jsme jasně na hřišti dominovali a vše nám vycházelo. Přišla však 30. minuta a hosté po své ojedinělé šanci snížili na 2:1, kdy Svoboda Tomáš přehodil našeho gólmana. Tento gól hosty probudil a začali být o poznání aktivnější. Vytvořili si několik šancí na vyrovnání. Nejblíže ke vstřelení gólu byli ve 40. minutě, kdy Jarda Syrový vyrazil střelu na břevno a následnou dorážku již do prázdné branky hostující hráč poslal vedle. Vyrovnání ze strany hostí mohlo být pro nás velkým nebezpečím. Situaci uklidnil ve 44. minutě Franta Dvořák, když krásným gólem zvýšil náš náskok na 3:1. Tento gól do šatny byl velice důležitý.

Druhý poločas jsme nastoupili do hry s chutí a v 52. minutě jsme již vedli 4:1, kdy přímý kop poslal skvěle do sítě Karel Rýdl. V 60. minutě šel sám na branku Franta Dvořák, ale své šance se lekl a přestřelil branku. Zvýšení na 5:1 obstaral v 63. minutě Jarda Vyšohlíd a na konečných 6:1 upravil v 68. minutě probouzející se střelec Láďa Čurgali. Druhý poločas byl celý v naší režii a hostům jsme toho na hřišti moc nedovolili.

Mužstvo celý zápas až na desetiminutový výpadek v prvním poločasu zvládlo velice dobře a herně hosty převýšilo. Budeme doufat, že nastartovaná forma nám vydrží i v ostatních zápasech. Pochvala tentokrát patří celému našemu kolektivu.

Branky : Čurgali 2, Jírův, Dvořák, Rýdl, Vyšohlíd - Svoboda T.

Rozhodčí : Šimeček ml. - Havran, DrobečekŽK: Schneider - Zdich
Návštěva : 160 diváků

Sestava: Syrový – Schneider J., Kulhavý, Vyšohlíd, Lukáč – Baulovič, Rýdl, Jírův, Dvořák – Morkus, Čurgali
Náhradníci : Svoboda P. (63.´), Charvát (72.´), Hrabě