SK Plaston Šluknov - Asociace sportovních klubů Lovosice

Šluknov Lovosice

3:3 (2:1)

SK Plaston Šluknov - Lovosice

Tak už je to tady. Po krátké letní pauze se ve Šluknově na utkání prvního kola 1.A třídy přišla opět podívat plná tribuna diváků. Po velkém jarním tažení Šluknova se podařilo udržet mužstvo pohromadě a navíc přišli další hráči. Vrátil se z Prahy Petr Holešovský, Standa Diviš z Varnsdorfu a Michal Tichý z Plzně. Soupeř z Lovosic se ovšem po postupu z I.B třídy také netají vysokými ambicemi a posílen o některé nové hráče rozhodně nepřijel odevzdat tři body bez boje. Utkání předcházela jedna šťastná a jedna smutná chvilka. Nejprve dostal ke svým třicetinám a narození dvojčat dar Zdeněk Kirchner a potom se zahájilo minutou ticha za zesnulého Slávu Novotného, který byl za svého života velkým hráčem a fandou fotbalu a byl to on, kdo se největší měrou podílel na výstavbě našeho krásného stadionu.

Od začátku byla hra velice vyrovnaná. Na obou stranách byla vidět nervozita a snaha hlavně neudělat chybu. Proto se hlavně v prvním poločase nehrál moc pohledný fotbal. Přesto se stále bylo na co dívat. Hlavně bojovností a důrazem se obě mužstva dostávali do šancí. Několikrát podržel domácí brankář Janda, ale góly padaly na druhé straně. V 15. minutě Očipka posadil přesně míč Novákovi na hlavu a ten tvrdě k tyči zakončil 1:0. Ve 32. minutě se spolupráce opakovala, ale v obráceném pořadí. Petr Holešovský čistým skluzem vybojoval míč a akcí na jeden dotek po ose Kirchner, Novák, Očipka to bylo již 2:0. Do poločasu se podařilo hostům ještě snížit, když přísně nařízenou penaltu proměnil ve 40. minutě Kůrovec 2:1.

I ve druhém poločasu bylo na co koukat. Již po deseti minutách se podařilo domácím zvýšit, když po faulu na Petra Holešovského proměnil v 55. minutě oslavenec Kirchner penaltu 3:1. Hosté se ovšem i za takto nepříznivého stavu nevzdali. Dvěma góly v 60. a 75. minutě utkání vyrovnali po střelách Kůrovce a Durčeka 3:3. Vítězství na svou stranu mohla nakonec získat obě mužstva. Novák za domácí nastřelil tyč a hosté nevyužili závar v malém vápně. V domácím utkání by se nemělo stávat ztratit dvoubrankové vedení, přesto je asi remíza v tomto utkání spravedlivá.

Ohlasy po utkání :

Petr Holešovský – O dnešním zápase si myslím, že remíza byla zasloužená, i když vítězství už bylo velmi blízko. Na druhou stranu musíme uznat, že Lovosice byl velmi dobrý soupeř. Opět se potvrdilo, že Šluknov má nejlepší diváky a za to jim děkujeme.

Michal Tichý – Bylo to napínavé utkání od první minuty. Určitě se to muselo divákům líbit, je jen škoda, že jsme výsledek neudrželi. Musíme uznat kvalitu soupeře a za předvedenou hru mi remíza připadá spravedlivá. Opět nám velmi pomohli diváci a za to jim patří velký dík.

Branky : Novák, Očipka, Kirchner (PK) - Kůrovec 2 (1PK), Durčeka

Rozhodčí : Materna - Mecl, Vaněk (ŽK 1:3)
Delegát : Sieber
Návštěva : 480 diváků

Sestava : Petr Janda - Antonín Holešovský, Kulhavý, Hlavsa - Fojta - Očipka, Kirchner, Blažek, Dostál - Petr Holešovský, Novák
Střídali : Čurgali, Tichý a Diviš

( )

TJ Chlumec - Sokol Vrbice - Vetlá 1:0 (1:0)FC Přestanov - TJ Oldřichov 0:4 (0:2)MSK Trmice - SK Sokol Brozany 1:4 (1:1)
Sokol Milešov - SK SIAD Bílina 0:2 (0:1)Hvězda Trnovany - FK Obalex Jílové 1:4 (0:2)SK Bezděkov - Sokol Pokratice 0:0