TJ Přestanov - SK Plaston Šluknov

Přestanov Šluknov

2:3 (1:0)

Přestanov - SK Plaston Šluknov

Šluknov v prvním utkání jara přijel do Přestanova, který je na posledním místě a jde jim v každém zápase o body, aby nesestoupili.

Utkání začalo hodně z ostra jak se dalo očekávat. Na úzkém hřišti to byl souboj za soubojem. Hned po deseti minutách se po nezaviněné srážce spoluhráčů zranil ošklivě domácí hráč a vypadá to na zlomený kotník. Přejeme brzké uzdravení!!! Po chvíli padl první gól, když z přímého kopu domácí Dohnal zakroutil míč přesně k tyči a bylo to 1:0. Mírnou územní převahu měli hosté, ale bez zakončení na branku. Nejnebezpečnější byl Lehrl, který těsně minul branku hlavičkou a po té i z přímého šel míč těsně vedle. Deset minut před poločasem byl vyloučen domácí Vlasek. To nalilo Plastonu další chuť do útočení, ale vyrovnání do půle nepřišlo.

Druhý poločas začal velkým tlakem hostů, který narůstal až do konce utkání. Přesto gól dali znovu domácí, když po krásné individuální akci prošel skoro přes celé hřiště Voráček a přesnou střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0. Přesto se zápas Šluknovu podařilo otočit. Velmi aktivní Lehrl byl faulován ve vápně a Skyva s přehledem poslal míč z pokutového kopu na druhou stranu, než skočil brankář 2:1. Obrovský tlak přinesl brzy i vyrovnání. Dlouhý aut Stelmaščuka prodloužil Čurgali a na zadní tyči se vrhl do míče hlavou Lehrl a bylo to 2:2. Definitivní obrat znovu zařídil exdivizní Lehrl, když po centru tvrdou hlavičkou rozhodl utkání na konečných 2:3. Domácí se i v deseti snažili o vyrovnání, ale to se jim již ani po závaru v závěru nepodařilo.

Domácí podali sympatický výkon, myslím, že přestože jsou poslední, tak mohou hlavně doma potrápit hodně mužstev. Hosté si vítězství zasloužili. Hlavně druhý poločas byli výrazně lepší. Po vyloučení se Plastonu i na úzkém hřišti dařilo kombinovat po zemi a i ve vzdušných soubojích měli navrch.

Ohlasy po utkání :

Po prvním utkání se vždy ptáme nováčků v týmu. Největší jarní posilou je nejlepší okresní střelec Fanda Skyva, který přišel na hostování ze sousedního Velkého Šenova. Jak se ti líbí ve Šluknově a jaké máš očekávání do sezóny ?
Skyva - Jsem tu ve Šluknově chvíli, ale zatím se mi tu líbí. Je to mé první angažmá mimo Velký Šenov, tak se rozkoukávám. Cíle jsou pro mě jasné a to být co nejvýše v tabulce, protože týmová práce se cení a my jsme nejlepší, Plaston!!! :-)

Branky : Dohnal, Voráček - Skyva, Lehrl 2

Rozhodčí : Beneš - Borovec, Klobása
Návštěva : diváků

Sestava : Schejbal - Svačina - Holešovský, Novotný, Jägr - Lukáč, Kirchner, Lehrl, Stelmaščuk - Skyva, Hajduk
Střídali : Zbončák D., Zbončák J., Čurgali

Setřih úvodního utkání jarní části fotbalové sezóny

Fotky z utkání :

Jílové - Junior Děčín 3:0 (2:0)Modlany - Soběchleby 7:1 (2:1)Březiny - Pokratice 2:1 (1:1)
Mojžíř - Milešov 2:2 (2:2)České Kopisty - Libouchec 0:4 (0:0)Rumburk - Roudnice B 3:1 (1:0)