TJ Přestanov - SK Plaston Šluknov

Přestanov Šluknov

1:1 (0:1)

Přestanov - SK Plaston Šluknov

Šluknov přijel na hřiště soupeře s jasným cílem bodovat. Začátek utkání byl ovšem rozpačitý a do šancí se dostával spíše domácí tým. V patnácté minutě neudržel nervy Diviš a za oplácení dostal červenou kartu. Paradoxně od té chvíle Šluknov vyrovnal hru a vytvářel si slušné situace. Ve 35. minutě byl faulovaný Očipka ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Čurgali 0:1. Do poločasu byli stále hosté hodně aktivní, ale skóre se již nezměnilo. Největší šanci měl Očipka, ale přímý kop bravurně vyrazil brankář na roh.

Druhý poločas začal pro Šluknov jak nejhůře mohl. Hned v první minutě si na rohový kop pěkně naběhl Melichar a hlavou vymetl pavučiny v šibenici 1-1. Domácí se po vyrovnání snažili z kopce o další gól, ale to se nedařilo. I Plaston z brejku hodně hrozil. Největší šanci měl opět Očipka po rychlém rozehrání přímého kopu Kirchnera, ale ani na dvakrát nedopravil míč do sítě. V závěru byl vyloučen i domácí hráč Voráček za nesportovní chování.

Na výsledku se již nic nezměnilo a tak zápas skončil asi zaslouženou remízou.

Ohlasy po utkání :

Naskočil jsi po zranění do zápasu. Už jsi O.K. ?
Beneš Jiří : Zdravotně se cítím dobře, ovšem měsíční pauza je na mé fyzičce znát. Snad bude brzy vše v pohodě.

Proč jsi nešel na penaltu, když jsi byl před zápasem určen ?
Dobeš Jakub : No na penaltu jsem sice určený byl, ale jelikož jsem se na ní necítil, přenechal jsem ji zkušenějším. Konkrétně Láďovi Čurgalimu, který ji bez problémů proměnil. Jinak zápas byl dnes o bojovnosti a remíza si myslím byla zasloužená.

Hodnocení trenéra.
Lom Milan : Zápas nejvíce ovlivnilo naše brzké vyloučení Diviše, ale s bodem jsem spokojen, i když se dalo vyhrát i prohrát. Po výborném výkonu v Jílovém jsme venku odehráli slušné utkání a za bojovnost jsme si bod určitě zasloužili. Teď je důležité na to doma navázat a porazit v sobotu Libouchec.

Branky : Melichar - Čurgali (PK)

Rozhodčí : Klobása
ŽK : 5-3; ČK : Voráček - Diviš
Návštěva : 30 diváků

Sestava : Bednář - Svačina - Dvořák, Novotný, Čurgali - Čech, Dobeš, Kirchner, Záruba - Očipka, Diviš
Střídali : Schneider Jiří, Beneš

První branka zápasu, z penalty se zásluhou Alexe ujímáme vedení 0:1

Domácí upravují na konečných 1:1

Sestřih několika dalších šancí

České Kopisty - Modlany 1:2 (1:1)Pokratice - Soběchleby 4:1 (2:0)Jílové - Krupka 0:1 (0:0)
Velké Březno - Mojžíř 2:5 (1:2)Libouchec - Milešov 3:4 (1:3)Junior Děčín - Rumburk 4:0 (1:0)