SK Plaston Šluknov - TJ Baník Modlany

Šluknov Modlany

2:1 (0:1)

SK Plaston Šluknov - Modlany

Šluknov oslabený o desítku hráčů a doplněný hráči z B mužstva přivítal druhé mužstvo tabulky. Proto by před zápasem byla spokojenost i s bodem, nakonec však doma zůstali všechny tři.

Utkání bylo hodně bojovné s mnoha šancemi na obou stranách. Diváci, když viděli domácí snahu, že každý nechává na hřišti srdce, tak vynikajícím způsobem povzbuzovali a vytvořili dvanáctého hráče na hřišti. Za Šluknov měl v prvním poločasu dvě velké šance Očipka, ale obě brankář hostů zlikvidoval. Gól ovšem padl na druhé straně. Ve 40. minutě po standardní situaci hlavou skóroval Heřman 0:1.

Do druhého poločasu nastoupil Plaston s ještě větším odhodláním poprat se alespoň o jeden bod. V 60. minutě byl ve vápně faulován Očipka a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil David Zbončák 1:1. Gól nalil hráčům další energii do žil a po deseti minutách nastala úplná euforie. Záruba nečekaně drze prošel mezi čtyřmi obránci a k tyči zakončil před vyběhnuvším brankářem 2:1. Hosté po té vrhli vše do útoku a domácí několikrát zachránil buď brankář Bednář a nebo nemohoucnost Modlanských střelců. Infarktový závěr zakončil malou domů Dvořák, kterou vystihl útočník hostů. Naštěstí ovšem lob skončil pouze na břevně domácí branky. Břevno se jednou otřáslo i na Modlanské straně po pěkné střele Dobeše.

Již druhý zápas po sobě musíme hlavně ocenit bojovnost a obrovskou vůli po vítězství, která byla zatím vždy tím rozhodujícím závažím na miskách váhy. To se líbí i divákům a náležitě to svým povzbuzováním oceňují.

Ohlasy po utkání :

Trenére mužstvo bylo velmi oslabeno. Jak hodnotíš hru a hráče kteří nám pomohly z B týmu ?
Lom Milan : Výsledek samozřejmě super, ve hře bych našel hodně nedostatků,ale v situaci v které jsme se ocitly musíme brát 3 body všemi deseti. Soupeř měl dost šancí na skórování, ale to my také. Celé mužstvo zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a také naši skvělí diváci. Nominace na borce kola byla složitá, zasloužilo by si jí mužstvo jako celek. Nakonec jsem za krásné sólo při rozhodujícím gólu nominoval Patrika Zárubu.

První ostrý zápas za A mužstvo. Jak jsi se cítil ?
Dvořák František - Pravdu? Od rána nervózní. V pětatřiceti hrát za áčko ?!? Ale po hvizdu rozhodčího jsem si řekl, že nechám na hřišti duši. Myslím, že to bylo také poprvé co jsem se pokřižoval. Bylo to ve druhém poločase, když jsem namazal za stavu 2:1 soupeři. S třemi body jsem nepočítal. SUPER !

Na penaltu jsi byl určený trenérem až po té, co určení hráči odmítly. Co se ti honilo hlavou ?
Zbončák David - Když oba určení hráči odmítli jít na penaltu a trenér zavolal mé jméno, tak jsem nahlas vypustil nezveřejnitelný výraz překvapení. Postavil jsem si balon na flíček a celou dobu co jsem od něj odcházel, tak jsem ho nepustil z očí.Rozběhl jsem se a jediná moje myšlenka byla při rozběhu, že to musím dát do leva.Když jsem se podíval do brány a viděl balon v síti, vše ze mě spadlo.Byl jsem tak rád, že jsem jen zvednul ruce nad hlavu, nic víc. Slavit v tu chvíli ani nešlo, neměl jsem sílu, jaký to byl pocit dát první gól ve vyšší soutěži a ještě k tomu v mistráku.

Hodnocení diváka .
Kopčan Jaroslav – Dnes jsem šel na fotbal s tím, že Šluknov prohraje 3:0, vždyť Modlany nastřílely za 4 zápasy 14 gólů. Jenže naši kluci bojovali jako tým, jeden za druhého a přineslo to 3 body. Překvapili mě kluci z B týmu, kteří obstojně nahradili rekreanty z A mužstva. My jako diváci jsme odcházeli nadšeni z kolektivního výkonu a výsledku. Přejeme hodně úspěchů v dalších zápasech a na konec mé heslo„mládí v před“.

Branky : Zbončák David, Záruba - Heřman
Rozhočí : Hovorka
ŽK : 3-3
Návštěva : 260 diváků

Sestava : Bednář - Kirchner - Dvořák, Schneider Jiří, Zbončák Jaroslav - Zbončák David, Očipka, Dobeš, Schneider Jan - Záruba, Čech
Střídali : Morkus, Koukol

První branka zápasu, kterou se soupeř ujímá vedení, stav 0:1

Vyrovnávací branku z pokutového kopu vstřelil David Zbončák, stav 1:1

Vítěznou branku po krásné individuální akci vsítil Patrik Záruba, vítězíme 2:1

sestřih několika dalších akcí

Fotky z utkání :

Libouchec - Junior Děčín 2:3 (0:2)Velké Březno - České Kopisty 2:0 (1:0)Přestanov - Jílové 1:3 (0:3)
Milešov - Pokratice 4:1 (2:0)Mojžíř - Soběchleby 9:0 (3:0)Krupka - Rumburk 5:0 (1:0)