TJ Sokol Milešov - SK Plaston Šluknov

Milešov Šluknov

3:0 (2:0)

Milešov - SK Plaston Šluknov

Na začátek jarní sezóny čekal Šluknov velmi těžký soupeř, kterého ještě nikdy na jeho půdě neporazil. To se nepodařilo ani tentokrát a domácí Milešov potvrdil roli favorita.

Těžší terén a nerozehranost v úvodu způsobila, že to nebyl v první půli divácky pohledný fotbal. Mírnou převahu měli domácí, kteří si vypracovali i dvě příležitosti, které ovšem nevyužili. Hosté zahrozili jen z přímého kopu, ale brankář střelu Jägra zlikvidoval. Když už to vypadalo, že poločas skončí bez branek, tak přišli rozhodující chvíle utkání. Nejprve ve 43. minutě po výkopu brankáře nezaváhal sám před brankářem Čmugrem Brabenec a důraznou přízemní střelou dal gól na 1:0. O tři minuty později v nastaveném čase ve skrumáži po rohovém kopu Chmelař zblízka dorazil míč a tím i otřeseného soupeře 2:0.

Druhý poločas Šluknov přeskupil sestavu, což vedlo ke zlepšení, ovšem přišla jen jedna větší šance. Hajdukovu dorážku odblokoval zadní částí těla obránce Milešova. Domácí pojistili vítězství v 78. minutě, když po pěkné akci znovu Chmelař obešel obránce a přehodil padajícího brankáře 3:0. Po té měli ještě domácí několik šancí, ale skóre se již do konce nezměnilo.

Ohlasy po utkání :

V prvních utkáních se budeme ptát hlavně nováčků v týmu.

V Milešově se mohlo jen překvapit, věřil jsi v body?
Čmugr Ladislav - Věřil, přestože soupeř byl hodně kvalitní. Darovali jsme jim tři poslední minuty prvního poločasu a domácí nekompromisně trestali.

Jak hodnotíš výkon obrany, když jsi byl její součástí ?
Zbončák Jaroslav - Toto hodnocení nechám na trenérovi. Je škoda prvních dvou gólů, toto by se mělo ubránit.

Naskočil jsi v průběhu utkání, jak jsi viděl zápas z lavičky a následně ze hřiště ?
Smržík Jakub - Bohužel nám utekl závěr první půlky. Soupeř byl velmi kvalitní, přesto je ale škoda, že jsme nedokázali odvést lepší výsledek. Osobně jsem si svou premiéru v dresu Šluknovského áčka představoval samozřejmě trochu jinak, ale co se dá dělat. V utkání jsme měli i pár světlejších momentů, na které musíme v dalších utkáních navázat, zamakat a vybojovat důležité body do souboje o udržení v A-třídě.

Hodnocení asistenta trenéra.
Čurgali Ladislav - Soupeř byl lepší hlavně v bránění hráčů. Napadal hráče hned při přebírání míčů, kdežto mi jsme nechávali útočící hráče zpracovat míč a po té již je těžké odebírat míč. Hráči zaslouží pochvalu za snahu, ale to na takhle silného soupeře nestačí. Dva góly jsme dostali před poločasem. Hlavně ten první byl hodně laciný. Po výkopu brankáře jde hráč sám na brankáře... V druhé půli jsem doufal, že když dáme kontaktní gól, tak utkání můžeme zdramatizovat, ale to se nepodařilo. Po třetí brance již bylo hotovo a mohli jsme dostat další góly. Myslím, že mužstvo má na více a výkony půjdou nahoru. Nejlepší náš hráč byl dle mého názoru Jirka Jägr. a nezklamal Láďa Čmugr, přestože dostal tři branky.

Branky : Chmelař 2, Brabenec

Rozhodčí : Ilavskij
ŽK : 2-1
Návštěva : 80 diváků

Sestava : Čmugr - Horák, Adamec, Zbončák - Hlavsa - Stelmaščuk, Kirchner, Kessler, Jägr - Blažek, Hajduk
Střídali : Bobelák, Smržík

První branka domácích 1:0.

Druhá branka domácích na 2:0

Poslední branka domácích na 3:0

Sestřih několika šancí obou mužstev

Krupka - Libouchec 2:0 (0:0)Soběchleby - Přestanov 2:1 (2:1)Modlany - Velké Březno 8:1 (2:1)
České Kopisty - Česká Kamenice 2:2 (1:1)Lovosice - Junior Děčí odlož.Jílové - Rumburk odlož.