SK Plaston Šluknov B - TJ Krásná Lípa

Šluknov B Krásná Lípa

4:1 (2:1)

SK Plaston Šluknov B - Krásná Lípa

Po domácí porážce s Malšovicemi jsme chtěli v dalším domácím utkání bodovat bez ztráty. Věděli jsme však, že utkání s Krásnou Lípou bude velmi těžké a to se v průběhu utkání potvrdilo.

Prvních 20 minut to vypadalo, že si se soupeřem poradíme bez problémů. V 6. minutě otevřel skóre Jarda Vyšohlíd, kdy zužitkoval přihrávku Emila Mikuly 1:0. V 18. minutě Pavel Svoboda poslal z dálky míč z nařízeného trestňáku a Jarda Vyšohlíd ho hlavou poslal na 2:0. Vedli jsme 2:0 a to ještě Emil Mikula nezužitkoval své dvě dobré akce. Od dvacáté minuty jsme však začali soupeře „pouštět do hry“. Soupeř využíval hlavně našich nepřesností v rozehrávkách. Jedné takové nepřesnosti hosté využili ve 23. minutě a Filip Matějka snížil na 2:1. Tento gól hosty sice povzbudil, ale mírný tlak si drželi pouze jen před naše „vápno“. Naděje pro hosty přišla v 42. minutě, kdy jsme faulovali v pokutovém území a kopala se penalta. Náš gólman Petr Janda nás však podržel a Josefovi Roubíčkovi vyrovnat nedovolil. Možná, že toto byl klíčový moment utkání…

Druhý poločas se hosté snažili vyrovnat, ale naši odolávali a navíc jsme to byli my, kdo skóroval. V 73. minutě se opět blýskl Jarda Vyšohlíd, kdy bezvadně trefil přímý kop z hranice „šestnáctky“ 3:1. Tento gól nás značně uklidnil a zápas jsme již vedli do vítězného konce. V 90. minutě ještě Franta Dvořák využil nepozornosti hostů při rozehrávce a při zatažení míče do pokutového území byl faulován. Byl nařízen PK, který kopal Venca Fišer a upravil trochu se štěstím na 4:1.

Z naší strany to nebyl extra výkon, ale stav 4:1 se počítá. Našim nejlepším hráčem byl se svým střeleckým hattrickem Jarda Vyšohlíd a za hosty pilíř zálohy Josef Roubíček.

Branky : Vyšohlíd 3, Fišer PK - Matějka

Rozhodčí : Šimeček - Klimt, Havran
ŽK : Suk, Dvořák, Kramer - Pešír, Roubíček, Novák
Návštěva : 80 diváků

Sestava : Janda – Mikel (71.´ Koukol), Kulhavý, Suk, Jarábek D.(28.´ Dvořák) – Beneš (46.´ Šeliga), Šembera, Fišer, Svoboda – Mikula (60.´ Kramer D.), Vyšohlíd (76.´ Jarábek M.)

( Milan Brynda )

Sestřih z utkání

Malšovice - Jiřetín pod Jedlovou 1:1 (1:1) PK(4:2)Dolní Poustevna - Dobkovice 2:4 (2:1)Staré Křečany - Chřibská 2:7 (0:3)
Boletice - Union Děčín 0:5 (0:3)Prysk - Těchlovice 4:2 (3:1)Sport areál Děčín - Jiříkov 0:0 PK(3:5)