SK Plaston Šluknov B - TJ Krásná Lípa

Šluknov B Krásná Lípa

3:1 (0:1)

SK Plaston Šluknov - Krásná Lípa

V 7. kole svedl los soutěže na hřiště do Lipové dvě mužstva, kterým se letos zle nedaří a souboj mezi nimi měl rozhodnout, které mužstvo na týden obsadí poslední místo tabulky.

Pocit odpovědnosti v tomto důležitém utkání zřejmě našim hráčům svazoval nohy a v prvním poločase jsme nehráli vůbec dobře. Hosté naopak vycítili svojí šanci a byli daleko nebezpečnější. Už v 7. minutě mohli jít do vedení, kdy dobrou střelou jen těsně minuli naší branku. Naši ohrozili soupeřovu branku pouze z jednoho přímáku. Za naší špatnou hru jsme byli potrestáni na sklonku poločasu, kdy se ve zmatku před naší brankou dobře orientoval exšluknovák Smržík a poslal hosty do vedení 0:1.

Před začátkem druhého poločasu došlo v našem mužstvu k dvojnásobnému střídání a možná i tím došlo k značnému oživení naší hry. Hosté ještě zahrozí v 53. minutě, kdy málem potrestají naší chybu při špatném výkopu, ale náš nově objevený gólman Koukol se vyznamená a odvrátí pohromu. Po této akci už přebereme otěže utkání. V 64. minutě Stelmaščuk vyrovnal na 1:1 a do vedení potom jdeme v 78. minutě, kdy Vyšohlíd využije chyby obránce a sám před brankou nedá gólmanovi hostí šanci 2:1. Definitivní pojistku našeho vítězství potom zajistí svým gólem Čurgali 3:1. V úplném závěru ještě tutovku našich spálil Charvát.

Znatelné zlepšení v druhém poločase nám konečně přineslo první vítězství v tomto ročníku a posun z posledního místa tabulky. Pochvalu zaslouží Radek Stelmaščuk, který celý zápas dřel, za statečnost je potřeba pochválit Míru Koukola, který si na tak důležitý zápas vlezl do branky. Za oživení hry též pochvala patří Tomáši Luftovi.

Branky : Čurgali, Stelmaščuk, Vyšohlíd - Smržík

Rozhodčí : Červený - Bouma, Musil
ŽK : 0 - Pešír, Grabka, Huňara, Matějka
Návštěva : 80 diváků

Sestava : Koukol - Král, Svačina, Schneider Jan (45.´Morkus), Vyšohlíd - Stelmaščuk, Zbončák D. (45.´Luft), Baulovič, Dvořák - Čurgali, Záruba (70.´ Charvát),

( Milan Brynda )

Union Děčín - Markvartice 3:2 (2:1)Malšovice - Velký Šenov 1:1 (1:1)Jiříkov - Mikulášovice 3:2 (3:1)
Dolní Poustevna - Boletice 4:2 (1:0)Velká Bukovina - Těchlovice 0:3 (0:3)Dolní Habartice - Horní Podluží 2:4 (2:2)