SK Verneřice - SK Plaston Šluknov B

Verneřice Šluknov B

3:3 (1:0)

Verneřice - SK Plaston Šluknov B

V 8. kole jsme zajížděli na hřiště nováčka soutěže a chtěli jsme uspět a konečně utrhnout nějaký bod z hřiště soupeře. Navíc v tento den slavil trenér Milan Korejs životní jubileum 60. let a tak mu hráči chtěli výhru dát jako dárek. Povedlo se to však jenom zčásti. Po velmi špatném prvním poločasu jsme byli nakonec rádi za jeden bod.

Zápas se pro nás nezačal špatně. První minuty utkání byly pro nás seznamováním se s hřištěm. Míč nám neustále utíkal do autů a hra postrádala plynulost. Domácí se snažili dlouhými nákopy překvapit naší obranu, ale ta, řízena Jardou Kulhavým, pracovala dobře. Postupně jsme se začali více tlačit před branku domácích a v 16. minutě utkání byl faulován ve vápně Pavel Svoboda. Nařízenou penaltu pak promarnil Petr Čongy Jírův, když míč šel od levé tyče do zázemí. Toto mohl být klíčový okamžik, který nás mohl nastartovat, ale opak byl skutečností. Domácí tato situace povzbudila a začali si pomalu více dovolovat a před naší brankou bylo občas více živo než by jsme si přáli. Ve 29. minutě se domácí ujali vedení, kdy pěknou střelou z 20 metrů překonali Syrového 1:0. Do konce poločasu se nic podstatného již nestalo.

Druhý poločas jsme nastoupili s mírně pozměněnou sestavou, kdy v útoku vystřídal Frantu Dvořáka Láďa Čurgali. Celé mužstvo začalo makat a na hřišti to bylo hned znát. Už v 51. minutě se uvolnil Petr Čongy Jírův a z úhlu prostřelil brankáře domácích na 1:1. Domácí však odpověděli hned o dvě minuty déle, kdy se kopal trestný kop a opět z cca 20 metrů míč zaplachtil za záda Jardy Syrového 2:1. Dálkový střelci domácích slavili druhý úspěch. Za další dvě minuty se opět měnilo skóre, kdy Láďa Čurgali naservíroval přihrávku Martinu Jarábkovi a ten vyrovnal na 2:2. V této fázi zápasu se na hřišti začalo přiostřovat a někteří naši hráči si museli dávat náramný pozor na to, aby nedostali druhou kartu. Za nerozhodného stavu se hrál poměrně vyrovnaný fotbal a šance byly na obou stranách. V 76. minutě jsme se konečně ujali vedení v tomto utkání, když opět Čongy rozvlnil síť branky hostí 3:2. Tímto dal zapomenout na svojí neproměněnou penaltu. Však ani tento gól nás nepřivedl k vítězství. Za tohoto stavu ještě došlo k sporné situaci ve vápně domácích, kdy byl zasažen nohou do hlavy Pavel Svoboda a byl značně otřesen. Toto byla ukázková červená karta a penalta. Však rozhoduje rozhodčí. V 80. minutě jsme inkasovali gól, kdy z kopného přímáku se dostal míč k naší brance a domácí ho doklepli do naší sítě 3:3. Tato akce však byla opět velmi sporná. Jarda Kulhavý mohl míč v průběhu jeho cesty pokrýt, ale byl rukama zezadu přistrčen a míč pokračoval ve své cestě tam, kam jsme nechtěli. V posledních deseti minutách jsme ještě měli dvě šance (Radek Král a Pavel Svoboda), ale šance měli i domácí a tak došlo ke spravedlivé dělbě bodů.

Škoda prvního poločasu, který jsme zaspali. Myslím, že dělba bodů byla vcelku spravedlivá a domácí si jí za snahu zasloužili. Nejlepším hráčem našich byl, i když nedal PK, Petr Čongy Jírův a Pavel Svoboda.

Branky : Branky: Čekal, Horejš, Běhunek - Jírův 2, Jarábek

Rozhodčí : Mráz - Kouba, Vlk
ŽK : Rokos, Zahradník - Dvořák, Jarábek, Schneider, Čurgali, Rýdl
Návštěva : 80 diváků

Sestava: Syrový – Schneider, Kulhavý, Rýdl, Čurgali – Morkus, Jírův, Svoboda, Baulovič –Dvořák (65.´ Král), Jarábek
Náhradník : Kysela

( Milan Brynda )

Video z utkání :

Sestřih několika šancí našeho soupeře.

Sestřih několika šancí našeho týmu.

Poslední branka zápasu, kterou domácí srovnali na 3:3

Markvartice - Těchlovice 2:3 (1:0)Staré Křečany - Horní Podluží 0:4 (0:3)Heřmanov - Mikulášovice 7:0 (3:0)
Boletice - Dolní Poustevna 1:4 (1:1)Jiříkov - Krásná Lípa 3:1 (0:1)Velký Šenov - Malšovice 3:1 (1:1)
Dohrávka 3.kola :Krásná Lípa - Těchlovice 0:4 (0:3)