B mužstvo - utkání sezóny 2008 / 2009

1. kolo - 24.8.2008 - II. třída

SK Plaston Šluknov B - SK Verneřice

Šluknov B Verneřice

3:3 (3:0)

SK Plaston Šluknov B - Verneřice

Úvodní zápas fotbalového ročníku 2008-09 začalo béčko již pod novou trenérskou trojicí Hrobár - Novotný J. – Korejs. Cílem bylo v úvodním utkání II. třídy získat plný počet bodů, ale i přes výborný vstup do zápasu se povedlo získat jenom jeden.

Od prvních minut utkání jsme byli lepším týmem a s velikou chutí hrající Jarda Hajduk už v 6. minutě otevřel skóre zápasu. Po rozehraném přímém kopu dostal přihrávku do volného prostoru a nekompromisně poslal míč do sítě 1:0. Hosté mohli korigovat ve 12. minutě, ale naštěstí se jim nepokrytý míč v našem vápně nepovedlo přesně usměrnit. V 16. minutě předvedl Jarda Hajduk samostatnou akci a zvýšil na 2:0. Další gól potom přidal hlavou v 28. minutě, kdy přihrávku Grolmuse přesně usměrnil a upravil naše vedení na 3:0. I za tohoto stavu si však hosté vytvářeli nebezpečné šance, ale většinou jim ke skórování bránila nepřesnost zakončení. Ve 42. minutě jsme mohli zvýšit naše vedení, ale Vyšohlídovi šanci vyrazil gólman hostí a následná dorážka Hajduka šla mimo. Tato gólovka mohla zápas nakonec rozhodnout.

Druhý poločas jsme začali nekoncentrovaně a již v 46. minutě zápasu se hostům povedlo snížit na 3:1, které zajistil kapitán hostí Brázdil. V 48´ minutě jsme mohli odpovědět na snížení gólem, ale závar před brankou hostí jsme nevyužili. V následných minutách druhého poločasu se šance střídaly na obou stranách, ale hosté začali přebírat iniciativu na své kopačky. V 77. minutě hosté kopali roh a centr do vápna jsme si srazili do sítě na 3:2. Tento gól hosty doslova "nakopl" a na hřišti to bylo hned znát. Naši hráči začali pomalu odpadat a začaly se kupit chyby. V 85. minutě poslali hosté přímý kop do našeho vápna a opět Brázdil s přehledem vyrovnal na 3:3. V závěrečných minutách jsme jenom těžce soupeři odolávali a hosté byli rozhodně blíže ke vstřelení vítězného gólu. V 93. minutě nás doslova vysvobodil závěrečný hvizd rozhodčího.

V tomto utkání měl rozhodnou roli zbytečný gól, který jsme dostali už v první minutě druhého poločasu. Zbytečně jsme přišli o dva body, ale hosté si bod z tohoto utkání minimálně zasloužili. Zase na druhou stránku byl tento zápas pro naše mužstvo a trenéry ponaučením. Naši nejlepší hráči v tomto utkání byli Hajduk, Svačina a Jírův.

Branky : Hajduk 3 - Brázdil 2, vlastní

Rozhodčí : Šimeček - Havran, Hrubý
ŽK : Hajduk, Pazderka, Novotný, Schneider, Koukol - Brázdil, Zahradník
ČK : 0 - Čekal
Návštěva : 60 diváků

Sestava : Pazderka – Grolmus, Horák, Novotný P. (60.´ Budský). , Schneider – Svačina, Jírův, Koukol, Vyšohlíd (72.´ Rychtařík), Hajduk, Novotný J. (45.´Lukács)
Náhradníci : Morkus, Dvořák, Uchytil

( Milan Brynda )

Video z utkání :

první branka

druhá branka

a ta třetí

Ostatní utkání :

Velký Šenov - Krásná Lípa 4:1 (1:0)Horní Podluží - Benešov n./Pl. 4:6 (2:3)Mikulášovice - START Děčín 5:3 (1:0)
Velká Bukovina - Chřibská 3:1 (0:1)Malšovice - Jiříkov 4:4 (2:2)Těchlovice - Dolní Poustevna 2:1 (1:1)

Aktuální tabulka :