4. kolo - 27.8.2005 - I.A třída

TJ Oldřichov - SK Plaston Šluknov

Oldřichov Šluknov

3:5 (0:3)

Oldřichov je zatím nejlépe střílejícím mužstvem soutěže a Šluknov také spíše preferuje útočnou hru, proto se očekávala v tomto utkání gólová přestřelka, což se nakonec potvrdilo. V prvním poločase se však střílelo jen do branky domácích. V 10. minutě vzal míč rychle v autu Petr Holešovský, dlouhým autem našel ve vápně Čurgaliho, který prodloužil na Blažka a ten obloučkem přehodil vyběhnuvšího brankáře domácích 0:1. Další úder zasadil Šluknov ve 20. minutě. Po pěkné kombinaci nakonec centroval Petr Holešovský a na vzdálenější tyči Blažek hlavou nedal brankáři šanci 0:2. Do poločasu měl Šluknov ještě dvě velké příležitosti, které se nepodařilo proměnit, ovšem ve 40. minutě přeci jen ještě jeden gól Šluknov přidal. V samostatném nájezdu na brankáře si s přehledem poradil Petr Holešovský a do prázdné brány zvýšil na 0:3.

Druhý poločas měl již být pouze formalitou, ovšem domácí se nevzdali a bojovali i za tohoto nepříznivého stavu. Naši hráli trošku vlažně a byli zaskočeni domácí aktivitou. Nejprve po závaru ve vápně srazil důrazný Kouřil odkop Kulhavého do branky 1:3 a po dalším zmatku ve velkém vápně Holubička snížil v 60.min. již na 2:3. Pak se ovšem ke slovu znovu dostal Šluknov. Novák přesnou placírkou ke vzdálenější tyči z hranice velkého vápna zvýšil v 65. minutě na 2:4. Ovšem ani po vyloučení domácího hráče v 70. minutě se Oldřichov nevzdával. Opět se podařilo v 75. minutě snížit Pištorovi na rozdíl jediného gólu 3:4. Definitivní úder domácím po průniku a přesné přihrávce Nováka dal v 84. minutě Blažek, který tím završil svůj hatrick 3:5. V tomto utkání musíme vyzdvihnout za první poločas Šluknov jak za vedení 0:3, tak i za předvedenou hru, protože bylo vidět mnoho pohledných akcí. Také je potřeba pochválit domácí mužstvo za druhý poločas, v němž i za nepříznivého stavu sympaticky bojovalo, což bylo odměněno potleskem domácího publika a málem i vyrovnáním stavu.

Ohlasy po utkání :

Jaký máš pocit po tvém prvním hatricku v sezóně ?
Blažek - Doufám, že jsem to snad konečně protrhl. Hrálo celé mužstvo a to pak mají útočníci snadnější úlohu. Velký podíl na mém hatricku mají i oba další útočníci Petr Holešovský a Novák, kteří mi nádherně nahráli. Doufám, že nám ta hra vydrží v dalších utkáních.

V začátku sezóny dostáváte hodně gólů. Čím si myslíte, že to je ?
Janda - To je strašně těžké říct! Těch chyb je určitě spousta a musíme se tím zabývat. Na jaře jsme dostávali také spoustu gólů, ale většinou jsme soupeře přestříleli! Na to se nesmíme spoléhat a určitě s tím něco uděláme.

Hodnocení trenérů :
Domácí- S výsledkem určitě spokojen nejsem, ale chci pochválit naše mužstvo, že za nepříznivého stavu 0-3 bojovalo dál a ještě zápas zdramatizovalo.

Hostující trenér Milan Lom - Musím pochválit celé mužstvo za přístup k utkání a hlavně v prvním poločase jsme předváděli fotbal, který se určitě musel divákům líbit.

Branky : Kouřil, Holubička, Pištora - Blažek 3, Petr Holešovský, Novák

Rozhodčí : Kučera - Dvorský, Klupák (ŽK 6:4, ČK 1:0)
Delegát : Novák
Návštěva : 40 diváků

Sestava : Petr Janda - Holešovský A., Kulhavý, Hlavsa - Fojta - Dostál, Očipka, Kirchner, Čurgali - Blažek, Petr Holešovský
Střídali : Novák, Rýdl, Jírův

( )

Sokol Vrbice - Vetlá - FK Obalex Jílové 1:0 (0:0)Lovochemie Lovosice - Sokol Pokratice 0:2 (0:2)SK SIAD Bílina - SK Bezděkov 6:0 (3:0)
SK Sokol Brozany - Hvězda Trnovany 5:2 (3:2)TJ Chlumec - Sokol Milešov 1:1 (1:1)FC Přestanov - MSK Trmice 3:1 (2:1)