SK Plaston Šluknov - TJ Oldřichov

Šluknov Oldřichov

5:3 (3:2)

SK Plaston Šluknov - Oldřichov

Toto utkání mělo ukázat, zda minulé dvě výhry Šluknova nebyly náhodné a na druhou stranu druhé mužstvo tabulky Oldřichov chtělo potvrdit svoji minulou vysokou výhru doma i ziskem bodů z venku. Utkání se hrálo v deštivém počasí, přesto na velmi dobrém trávníku a před skvělou diváckou kulisou.

Od první minuty to bylo velice kvalitní utkání z obou stran. Stále bylo na co se koukat, útoky se přelévaly na obou stranách. První udeřili hosté z Oldřichova již ve 14.minutě utkání po centru a hlavičce Lanže 0:1. Pět minut se Šluknov nemohl vzpamatovat, ovšem potom přišla velká chvíle domácích a během deseti minut úplně otočili utkání. Ve 20.minutě po rohovém kopu Očipka zavěsil hlavou Novák 1:1, o tři minuty později po rychlé akci a nahrávce Nováka prostřelil brankáře Blažek 2:1 a obrat završil po hrubé chybě obrany kličkou na brankáře znovu Blažek do prázdné branky 3:1. Ještě před poločasem ovšem hosté znovu utkání zdramatizovali. Po závaru ve velkém vápně se míč odrazil k nekrytému Moškovi, který tvrdou střelou prostřeli brankáře Jandu 3:2.

Ve druhém poločase úroveň hry nepoklesla. Na obou týmech byla vidět obrovská snaha o získání bodů a tempo hry bylo velmi vysoké. První ve druhém poločase se gólově prosadil Šluknov. Po závaru ve vápně hostí obránci dostali míč pouze těsně za pokutové území, kde bez přípravy z první napálil míč Očipka směrem na branku. Byl z toho nejkrásnější gól utkání, když míč angličanem skončil v síti 4:2. Již to vypadalo, že se nemůže nic stát a domácí zvítězí, ovšem hosté se nevzdali. Dvacet minut před koncem znovu snížili na rozdíl jediného gólu. Prosadil se podruhé Moško, tentokrát obloučkem hlavičkou překvapil gólmana domácích 4:3. Hosté se snažili o vyrovnání a málem se jim to i podařilo. Obrovskou šanci zneškodnil brankář Janda. Definitivní pojistka padla 5 minut před koncem, když po dlouhém vysokém pasu Hlavsy v souboji domácího Čurgaliho s brankářem si gólman srazil míč nešťastně do vlastní branky 5:3. Utkání se již dohrálo v klidu a po závěrečném hvizdu propukla velká radost včetně poděkování hráčů vynikajícím divákům.

Branky : Blažek 2, Novák, Očipka, Čurgali - Moško 2, Lanž

Rozhodčí : Baum (ŽK 3:6)
Návštěva : 420 diváků

Sestava : Janda Petr - Hlavsa, Kulhavý, Dostál - Fojta - Očipka, Kirchner, Stelmaščuk, Jírův - Blažek, Novák
Střídali : Hajduk, Čurgali

( )

Vrbice Vetlá - Bílina 0:4 (0:1)Přestanov - Chlumec 1:2 (1:2)Trmice - Česká Kamenice 2:0 (1:0)
Bezděkov - Pokratice 2:4 (2:1)Mšené Lázně - Velké Březno 0:2 (0:2)Milešov - Jílové 5:1 (2:0)