SK Šluknov - FK Rumburk

Šluknov Rumburk

1:1 (1:1) PK 6:7

I přes výborný výkon jsme v derby prohráli na penalty

Poslední výsledkové neúspěchy, plné tribuny a atmosféra derby jakoby naše hráče svazovala a nedovolovala jim rozjez zápas ve vyšším tempu. A protože ani soupeř z Rumburka nevyvíjel tlak ani jinou herní aktivitu, odehrával se první poločas vesměs uprostřed hřiště. Oba góly padly po rohových kopech, které byly zejména ze strany hostů zahrávány nebezpečně a domácí si s rozestavěním hráčů nemohli poradit.

Druhá půle začala sice smrští rohů a standartek hostů, nicméně postupem času i díky změnám v rozestavení přicházel tolik očekávaný tlak domácích. Hosté postupně odpadali fyzicky, ale nikdo z našich hráčů neměl dostatek odvahy či klidu zápas rozhodnout. Penaltový rozstřel rozhodla až osmá série, bod navíc si nakonec odváží Rumburk.

Zbývající tři zápasy podzimu napoví, zda přezimujeme v klidném středu tabulky nebo spandeme do suterénu. Fotbal se hraje na góly, a tak ač stále s nejlepší obranou v celé soutěži to nestačí na lepší umístění a bodové razítko na často kvalitní výkony.

Branky : Halamka Jan (32') - Vavroušek Aleš (29')

Rozhodčí : Vlašič Jiří - Vlašič Miroslav, Prágl Martin
ŽK : Halamka Jan, Hlávka Lukáš - Pilko Pavel
Návštěva : 330 diváků

Sestava Šluknova : Janda Petr - Čurgali Ladislav ml., Šebek Dominik, Hák Václav, Zabilka Daniel, Halamka Jan (69' Bartoš Josef), Schneider Ondřej (69' Holešovský Antonín ml.), Dvořák František, Čurgali Jakub (82' Trojan Antonín), Mikula Emil, Hlávka Lukáš

Sestava Rumburka : Hadar Tomáš - Trégr Michal, Pokorný Lukáš, Vavroušek Aleš, Hejl Jakub, Šott Radek ( 36' Burda Lukáš), Bandas Patrik, Sellner Miroslav, Kolár Kryštof (89' Jeništa Viktor), Chlada Jakub, Pilko Pavel

( Jan Plachý )

Sestřih utkání

Junior Děčín - Libouchec 4 : 1 (1:0) Ervěnice - Ledvice 0 : 4 (0:0) Mojžíř - Spořice 0 : 1 (0:0)
Nové Sedlo - Roudnice n./L. 0 : 2 (0:0) Proboštov - Modrá 1 : 1 (0:1) PK 5:4Dobroměřice - Pokratice 3 : 2 (1:1)
Klášterec nad Ohří - Bílina 0 : 3 (0:1)