Šluknov Rumburk

1:2 (1:2)

SK Plaston Šluknov - Rumburk

Tradiční derby se konalo před vynikající diváckou kulisou, když diváci z Rumburka a hlavně i většina ze Šluknova výborně hlasitě povzbuzovali svá mužstva. Za to jim patří velké poděkování.

Úvod domácím totálně nevyšel, když Šluknov již v první minutě inkasoval. Po ztrátě míče přišel přetažený centr, který Havel hlavou proměnil ve vedoucí gól 0:1. Plaston byl viditelně zaskočen, kombinace na těžkém terénu nevycházely a s chutí hrající hosté lehce získávali míče. Po dvaceti minutách přeci jen domácí chytili dech a vyrovnali hru. Brzy se podařilo vyrovnat, když Mikula z přímého kopu našel nabíhajícího Slaninu, který z blízka hlavou změnil směr a brankář Hadar neměl šanci 1:1. Znovu do vedení šel Rumburk po pokutovém kopu, který proměnil znovu Havel 1:2. Pak již měl šance hlavně Šluknov, tu největší neproměnil Záruba, když přehodil vyběhnuvšího brankáře, ale míč doskákal jen těsně vedle.

Druhá půle byla jednoznačně v režii domácího týmu, ale vyrovnávací gól ne a ne vstřelit. Dnes smolař Záruba neproměnil další tutové šance, když jednou těsně přestřelil a podruhé brankář nohou zachránil. Mnoho dalších závarů ze standardek neskončilo brankou, když hlavně hlavičky Holešovského jen těsně minuly branku. V závěru Plaston vsadil vše na jednu kartu a hosté mohli vítězství pojistit, ovšem nebezpečné situace zachránil brankář Bednář, kterému se v poslední době velmi daří a je oporou mužstva.

Hlavně za druhou půli si Šluknov určitě vyrovnat zasloužil, ale je to poučení pro příště, že se musí hrát od první minuty! Přestože se prohrálo, tak diváci uznali, že hráči utkání odmakali a chybělo trochu štěstí. Nyní jede mužstvo na těžké utkání do Mojžíře, kde chodí nejvíce diváků a bude znovu pořádná fotbalová kulisa. Za další týden v sobotu 25.5. hostíme poslední Velké Březno, tak bychom rádi divákům udělali radost vítězstvím a hezkými góly. Přijďte nás povzbudit.

Branky : Slanina - Havel 2

Rozhodčí : Lenkvík
Návštěva : 170 diváků

Sestava : Bednář - Horák, Lukáč, Jägr - Kirchner, Holešovský - Slanina, Mikula - Moravec - Čmugr, Záruba
Střídali : Kasal, Střihavka, Čurgali ml.

Sestřih z utkání

Fotky z utkání :

Libouchec - Střekov 1:1 (1:1)Neštěmice - Pokratice 3:0 (2:0)Soběchleby - Milešov 0:5 (0:1)
Hrobce - Jílové 6:0 (4:0)Roudnice B - Mojžíř 5:0 (4:0)Březiny - Velké Březno 1:1 (1:1)