SK Šluknov - FK Český Lev Neštěmic

Šluknov Neštěmice

4:4 (2:2) PK 3:5

Proti favoritovi jsme padli až v penaltovém rozstřelu

Přivítali jsme soupeře, který od začátku utkání ukazoval, že je opravdu velkým favoritem soutěže. Přesto naše mužstvo bojovností dokázalo být rovnocenným soupeřem.

V úvodu jsme si vytvořili několik šancí a jednu se nám podařilo využít. Před poločasem dokázal soupeř výsledek dvěma góly otočit, když byl hodně nebezpečný hlavně po prudkých centrech ze stran. Těsně před poločasem jsme dokázali vyrovnat, což bylo velmi důležité.

Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení na 5-4-1, abychom více eliminovali krajní útočné hráče. To pomohlo a hra byla opět vyrovnaná. Velká euforie nastala po gólu na 3-2, kdy nejprve Halamkův gól nebyl uznán pro údajný ofsajd a po chvíli ze stejné situace již bylo vše v pořádku. Soupeře na koně dostal rozhodčí po velké chybě, když pomezní i hlavní ukázali na roh pro nás. Hráči se přesunuli do předu, ovšem zničeho nic rozehráli hosté od branky a do otevřené obrany vyrovnali. Podle slov rozhodčího si myslel, že se někdo od nás přiznal, což se nestalo. Obvykle nekritizuji rozhodčího, ale tentokrát výkon i delegát ocenil velmi nízkou známkou. Hosté byli od té doby lepší a otočili na 4-3. V infarktovém závěru se po faulu kopala penalta, kterou s přehledem proměnil Záruba. V zápětí jsme mohli dokonat obrat, když po závaru skončil balón po teči jen těsně vedle tyče.

V penaltách jsme bohužel neuspěli a tak se musíme spokojit s jedním bodem. Pro diváky to bylo velmi atraktivní utkání a musíme uznat velkou kvalitu soupeře. Kaňkou je chování hráčů soupeře, kteří pěstí udělali díru do dveří a nechali po sobě velký nepořádek v kabině. Příští utkání jedeme do Libouchce, kde se nám v poslední době vůbec nedaří.

Branky : Didi Radek (5'), Čurgali Ladislav ml. (44), Halamka Jan (66'), Záruba Patrik (91') - Řezníček Tomáš (32'), Lukáč Robert vlastní (39'), Memeti Adrian (75'), Lácha Patrik (79')

Rozhodčí : Kosejk Přemysl - Davignon Jan, Umon Jiří
ŽK : Knížek Tomáš, Mládek Jiří - Čermák Dominik, Barnat Petr, Lácha Patrik, Holly Marek, Wajshajtl Petr;
ČK : 0 - Holly Marek
Návštěva : 90 diváků

Sestava Šluknova : Janda Petr - Dobeš Jakub (59' Záruba Patrik), Didi Radek (46' Čurgali Jakub), Čurgali Ladislav ml., Knížek Tomáš, Holešovský Antonín, Halamka Jan, Hlávka Lukáš (59' Zajíček Jiří), Schneider Ondřej (59' Zabilka Daniel), Lukáč Robert, Mládek Jiří

Sestava Neštěmic : Čermák Dominik - Bernášek Matěj, Lácha Patrik, Huml Tomáš (85' Klaser Tomáš), Pavlíček Vít, Memeti Adrian, Martínek Jan, Řezníček Tomáš (88' Maňkoš Dominik), Holly Marek, Wajshajtl Petr, Barnat Petr

Sestřih utkání

Ledvice - Klášterec nad Ohří 4 : 2 (3:2) Bílina - Liběšice 3 : 5 (1:4) Střekov - Ervěnice 3 : 6 (1:3)
Dobroměřice - Černovice 1 : 1 (1:0) PK 1:4Spořice - Rumburk 3 : 1 (1:0) Mojžíř - Proboštov 3 : 3 (1:1) PK 4:2
Roudnice n./L. - Libouchec 4 : 0 (1:0)