SK Plaston Šluknov - FK Junior Děčín

Šluknov Junior Děčín

2:1 (2:0)

SK Plaston Šluknov - Junior Děčín

Šluknov v tomto posledním letošním domácím utkání přivítal nováčka Junior Děčín, který se po špatném úvodu již pomalu rozjíždí v 1.A třídě. Začátek utkání se odehrával hlavně ve středu pole. Obě mužstva se snažili kombinovat, ovšem akce končily před pokutovým územím. Přestože bylo špatné počasí, tak se s postupem času stále lépe oběma týmům dařilo akce zakončovat. Hráči v obraně byli pozorní až do 23. minuty. Mokrý míč se odrazil nešťastnému obránci z Děčína na ruku a penaltu s přehledem proměnil kapitán Kirchner 1:0. Utkání pokračovalo ve vyrovnaném duchu, ale gólově se znovu prosadil jen Šluknov. Ve 38. minutě založil pěknou akci tvořivý obránce Holešovský a ,,špílmachr“ Kirchner poslal Lufta tváří v tvář brankáři. Luft se zabijáckým klidem uklidil podél brankáře do sítě 2:0.

Druhý poločas nastoupil Junior s útočnou taktikou a ta mu málem vyšla. Šluknov se jen ztěžka bránil tlaku, jen jednou se mohl z brejku prosadit gólově. To se ukopl Jírův a jeho nepovedený centr skončil na tyči překvapeného brankáře. Hosté měli několik velmi nebezpečných rohů, po jednom odkopával míč z brankové čáry Novotný. Dvakrát zachraňovali obránci jen za cenu žlutých karet. Drtivá čtvrthodina skončila přeci jen pro hosty gólově. Janda obešel dva obránce a technickou střelou zatočil míč do šibenice u vzdálenější tyče 2:1. Tlak po gólu trochu otupěl, přesto hrál Šluknov s viditelným strachem o výsledek a jen velká bojovnost držela domácí nad vodou. Když už to vypadalo, že se Šluknov ubrání bez úhony, tak přišel infarktový závěr. Po faulu smolaře utkání Horáka se kopal v 87. minutě pokutový kop. Brankář Bednář ovšem v důležitém okamžiku Šluknov podržel a penaltu vyrazil.

Dnes musíme pochválit hlavně bojovnost týmu, díky které zůstaly body doma. Z hráčů lze vyzdvihnout hlavně výkon stopera Kulhavého, brankáře Bednáře a obránce Horáka, který přestože se mu nedařilo, tak nechal na hřišti srdce a bojoval jako lev.

Ohlasy po utkání :

Tomáši, dal jsi rozhodující gól. Už jsi dal někdy důležitější ?
Luft : Dal, ale bylo to někde v dorostu a nebo za béčko. Dnes si toho cením, soupeř hrál dobře a my to vybojovali. Plaston-jedem!

Hodnocení trenéra :
Kirchner Zdeněk st. : Každé vítězství potěší. Škoda, že ani vedení o dvě branky nás ve druhém poločase nezbavilo strachu o výsledek. Když hosté neproměnili pokutový kop, tři body zůstaly ve Šluknově.

Branky : Kirchner, Luft - Janda

Rozhodčí : Novotný
ŽK 3:0
Návštěva : 110 diváků

Sestava : Bednář - Holešovský, Kulhavý, Horák - Novotný- Jírův, Kirchner, Štěpánek, Svačina - Blažek, Luft
Střídali : Baulovič, Hrobár

Jílové - Duchcov 4:0 (2:0)Modlany - Lovosice 1:0 (1:0)Bezděkov - Česká Kamenice 3:3 (2:1)
Milešov - Chlumec 6:2 (2:2)Přestanov - Rumburk 1:1 (1:1)Velké Březno - České Kopisty 3:3 (0:2)