SK Plaston Šluknov B - FK Dolní Poustevna

Šluknov B Dolní Poustevna

5:0 (2:0)

SK Plaston Šluknov B - Dolní Poustevna

Z tohoto utkání jsme měli obavy, protože fotbalové derby je vždy vyhecované a Dolní Poustevna už nejednou ukázala, že to na nás umí.

Od počátku se hrál poměrně vyrovnaný fotbal a nás opět trápila nepřesnost při rozehrávkách. Poustevna byla na hřišti fotbalovější, ale takřka celé utkání je trápila nepřesná koncovka. Ve 14. minutě si dobře zpracoval Martin Jarábek přihrávku od Václava Fišera a otevřel k naší radosti skóre utkání 1:0. Další změnu skóre v náš prospěch zařídil po dobrém centru Jardy Kulhavého Václav Fišer, který odražený míč dopravil dobrou střelou na 2:0. Hosté se snažili o vyrovnání, ale jejich šance byly většinou zakončeny mimo branku. V závěru poločasu jsme mohli po dvou dobrých šancích jít do výraznějšího vedení, ale míč se nám do sítě dopravit nepovedlo.

Druhý poločas domácí mohli hned v 49. minutě snížit, ale míč opět minul naší prázdnou branku. Toto mohl být klíčový moment utkání, protože snížení skóre v úvodu druhého poločasu mohlo domácí značně povzbudit. Střílet góly jsme však měli v plánu pouze my. V 65. minutě byl ve vápně faulován Martin Jarábek a jeho bratr Dominik nařízenou penaltu proměnil v náš důležitý třetí gól 3:0. V 86. minutě domácí chybovali při rozehrávce a Pavel Suk této situace využil. Předvedl sólovou akci a nekompromisně zakončil 4:0. V 90. minutě ještě z hranice velkého vápna překonal domácího gólmana Martin Jarábek a stanovil účet tohoto utkání na 5:0.

Toto utkání sice skončilo naší vysokou výhrou, ale naše hra byla silně podprůměrná. Dařilo se nám ale v koncovce a tím jsme byli v tomto utkání lepším týmem.
Naším nejlepším hráčem utkání byl Pavel Suk a Martin Jarábek.

Branky : Jarábek Martin x, Fišer, Jarábek Dominik, Suk

Rozhodčí : Rydval - Mareš, Mareš ml.
ŽK : Suk, Oplt - Galbavý, Hájek
Návštěva : 100 diváků

Sestava: Uchytil – Koukol, Suk, Kulhavý, Zítek – Beneš, Fišer, Jarábek D., Šeliga – Vyšohlíd, Jarábek M.
Střídali : Oplt, Bačkovský, Jetýlek

( Milan Brynda )

Sestřih utkání

Jiříkov - Malšovice 2:3 (2:3)Dobkovice - Těchlovice 3:4 (2:3)Chřibská - Jiřetín pod Jedlovou 4:6 (3:3)
Union Děčín - Prysk 4:2 (2:0)Krásná Lípa - Sport areál Děčín 3:5 (0:2)Boletice - Staré Křečany 2:0 (0:0)