SK Dobkovice - SK Plaston Šluknov B

Dobkovice Šluknov B

1:2 (0:1)

Dobkovice - SK Plaston Šluknov B

V deštivém počasí, které nakonec přineslo závažné povodně, jsme zajížděli na hřiště Dobkovic, které po celou sezonu bojují o záchranu v II. třídě. Na jaře se jim ale začalo dařit a tak jsme věděli, že to nebudeme mít jednoduché. Navíc jsme se potýkali s nedostatkem hráčů a tak nám přišlo vhod, že áčko mělo odvolané utkání a mohl s námi odcestovat Emil Mikula a Ondra Moravec.

Zápas se hrál na hratelném, ale silně promáčeném trávníku, který pochopitelně s přibývajícími minutami znatelně „chřadl“. První poločas byl oboustranně vyrovnaný a nehrál se žádný extra fotbal. Šance byly na obou stranách, ale šance domácích byly nebezpečnější. Štěstí však stálo tentokrát na naší straně a nakonec se nás drželo po celé utkání. V 12. minutě, po našem průniku do domácího pokutového území, byl zbytečně faulován Robert Sklenička a pokutový kop s přehledem proměnil Jaroslav Vyšohlíd 0:1. Tento stav vydržel i do poločasové přestávky, i když domácí byli blízko vyrovnání.

Druhý poločas byli domácí lepším týmem, ale nedařilo se jim překonat naší obranu a když už se dostali před branku, tak jim ve skórování bránila jejich nepřesnost, nebo náš gólman Tomáš „Ucho“ Uchytil. Naše hra byla docela hrozná, nic nám nešlo a vše se odráželo k domácím. V 76. minutě se konečně domácí dočkali vyrovnání. Zahráli na krátko rohový kop a centr prošel na nekrytého Štola, který vyrovnal na 1:1. Domácí tento gól povzbudil, přidali na důrazu a vítězství měli možná na dosah. Nebylo jim však přáno. Ve čtvrté minutě nastavení byl ve středovém kruhu faulován Jarda Vyšohlíd. Následný přímák kopal Jarda Kulhavý, poslal ho na branku domácích, kde ho těsně před gólmanem tečoval hlavou Ondra Moravec a zařídil nám tak v závěru tři body 1:2.

Toto utkání nám přineslo vítězství, ale po pravdě si ho domácí za svůj výkon zasloužili víc. Však tak to někdy je… Nejlepším našim hráčem byl Tomáš „Ucho“ Uchytil.

Branky : Štol - Vyšohlíd, Moravec

Rozhodčí : Křížek - Šefčík, Šefčík
ŽK : Rajman, Hammer, Štol, Pešťák - Svoboda, Kramer L.
Návštěva : 70 diváků

Sestava : Uchytil – Koukol, Suk, Kulhavý, Vyšohlíd - Moravec, Svoboda, Šembera, Kramer D. – Mikula, Sklenička (65´. Kramer L.)