SK Plaston Šluknov B - TJ Union Děčín

Šluknov B Union Děčín

1:2 (1:1)

SK Plaston Šluknov B - Union Děčín

V 5. kole mistrovské soutěže jsme na vlastním hřišti přivítali mužstvo Unionu Děčín. V posledním utkání minulé sezóny jsme s tímto soupeřem remizovali v Lipové 4:4 a tak se daly předpokládat střelecké hody. Nic takového se ale tentokrát neudálo.

První minuty utkání patřily Unionu, který se již ve třetí minutě mohl ujmout vedení. O minutu později se zase ocitl v šanci náš střelec Karel Kirchberger, ale v tomto utkání mu nebylo souzeno skórovat. První gól padl v 8. minutě, kdy se hosté dostali do vedení gólem z pokutového kopu, po faulu Pavla Svobody 0:1. Hned z rozehrávky jsme ale snížili po skvělé akci Kirch – Sklenička, který vyrovnal na 1:1. Od vyrovnání, jsme začali být lepším mužstvem a vytvořili jsme si řadu gólovek na pohodové vedení v utkání. Jak potom ukázal vývoj zápasu, tak nás potom tyto neproměněné šance připravily o body.

Druhý poločas jsme začali aktivně a hned v úvodu mohl strhnout vedení na naší stranu Robert Sklenička, ale ten již svůj „střelný prach“ v tomto utkání vystřílel. Hosté se dostali do vedení velice lacině v 51. minutě, po chybě Pavla Svobody, který nedosáhl na míč směřující na naší bránu. Hráč hostí Doubrava pak lehce hlavou přehodil našeho gólmana Tomáše Uchytila 1:2. Věřili jsme, že tento nepříznivý stav zvrátíme. Šance jsme na to měli, ale hosté pozorně bránili a tak postupem času to bylo víc a víc těžší. V 75. minutě dovršil Pavel Svoboda svůj nepovedený zápas a putoval do šatny s červenou kartou. V závěru utkání ještě mohl vyrovnat Lukáš Knížek, ale nebylo nám přáno…

Zápas jsme si prohráli v prvním poločasu, kdy jsme měli dostatek šancí na výhru. Citelně nám v tomto utkání chyběl stoper Jarda Kulhavý a dlouhodobě nemocný Jarda Vyšohlíd. Mrzutá prohra…

Branky : Sklenička - Rohlíček, Doubrava

Rozhodčí : Hejl - Andrla, Dušík
ŽK : Hlávka, Dvořák - Bezouška
ČK : Svoboda - 0
Návštěva : 80 diváků

Sestava : Uchytil – Svoboda, Holič J., Dvořák, Beneš – Hlávka (Knížek), Fišer, Šembera (Pohl), Jirův – Kirchberger, Sklenička

( Milan Brynda )

Sestřih z utkání

Jiříkov - Malšovice 0:3 (0:1)Boletice - Těchlovice 3:1 (1:1)Dobkovice - Chřibská 1:2 (1:1)
Krásná Lípa - Staré Křečany 4:2 (2:0)Mikulášovice - Heřmanov 5:2 (1:1)Markvartice - Jiřetín pod Jedlovou 1:4 (0:3)