SK Plaston Šluknov B - Spartak Jiříkov

Šluknov B Jiříkov

1:3 (0:1)

SK Plaston Šluknov B - Jiříkov

V pořadí druhou naší prohru na domácí půdě jsme utrpěli v derby s Jiříkovem. Nutno dodat, že mužstvo Jiříkova si výhru plně zasloužilo a po střeleckých hodech s mužstvem Markvartic přišel půst.

Od počátku byli jiříkovští hráči aktivnější a hlavně rychlé útoky po straně vedené rychlonohým Dinhem dělaly naší obraně starosti. Z každé naší špatné rozehrávky hosté těžili a vytvářeli si slibné šance. Otevřít skóre zápasu jsme však mohli my. V 7. minutě zápasu se dostal do výborné šance Luft. Svojí šanci, kdy šel prakticky sám na gólmana hostí, nevyužil. Hosté hned vzápětí odpověděli rychlou akcí a Pazderka se vyznamenal, kdy zlikvidoval prudkou střelu a vyrazil jí na roh. V 10. minutě se nám naskytla šance. Stelmaščuk dobře zatáhl míč k brance hostí, nacentroval parádně do pokutového území, ale Žemlovi se nepovedlo míč tečovat. (čistá gólovka). Po těchto minutách, kdy se mohl zápas vyvíjet jiným směrem a to směrem k našemu vítězství, Jiříkov přidal na důrazu a před naší brankou bylo často horko. Hosté svůj tlak zúročili ve 20. minutě. Po zmatku před naší brankou Pazderka zabránil gólové šanci hostí faulem, byla nařízena penalta a náš gólman mohl být rád, že "vyfasoval" pouze žlutou kartu. Penaltu potom proměnil Kazík ve vedení hostů na 0:1. Našim hráčům nelze upřít snahu o korekci pro nás nepříznivého stavu, ale obrana Jiříkova hrála pozorně a do šancí nás moc nepouštěla. V 40. minutě si čistou gólovku vypracuje opět s chutí hrající Dinh, ale naštěstí pro nás ho v rozhodný okamžik zradí terén a uklouzne.

Do druhého poločasu jdeme s odhodláním vylepšit naší hru a i naše skóre. Opak je ale pravdou, již ve 47. minutě chybuje Rychtařík a jeho zpětnou přihrávku na střed vystihnou hosté, následná přihrávka jde na osamoceného Dinha a ten pohodlně zvyšuje na 0:2. Všechny naše chyby vyplívají z naší komplikované hry, kdy hráč drží zbytečně míč, místo aby volil přihrávku. Marná jsou slova trenéra o včasném přihrání, nebo rozehrání. V 52. minutě se nám konečně povedla fotbalová akce a Luft pěkným gólem snižuje na 1:2. To však je snad poslední naše gólovka v druhém poločase. Postupem doby se hraje převážně uprostřed hřiště a Jiříkov drží své těsné vedení. Hosté jsou nadále lepším mužstvem. Závěrem utkání se ještě pokusíme posílit útok o třetího útočníka a dopředu jde Novotný, ale to nám zase odkryje skulinku v obraně. Naši snahu o vybojování alespoň bodu hosté udusí v 89. minutě, kdy naše vysunutí potrestá opět Dinh, který opět pohodlně upravuje na závěrečných 1:3.

Tento zápas se mohl vyvíjet úplně jinak, kdybychom využili v úvodu utkání naší šanci, dali vedoucí gól a v průběhu utkání se vyvarovali tak fatálních chyb v naší hře. Nejlepším hráčem hostí byl jednoznačně hráč č. 9. Dinh Pavel, Z našich si zaslouží pochvalu Tomáš Luft za pěkný gól, ale zaslouží i pokárání za neproměněnou šanci v úvodu.

.

Branky: Luft - Dinh 2, Kazík

Rozhodčí : Červený
ŽK : Pazderka, Novotný, Koukol - Kazík, Balda, Semerád, Markus
Návštěva : 50 diváků

Sestava : Pazderka – Král, Tillner, Novotný, Svačina – Koukol, Rychtařík, Žemla, Hrobár – Stelmaščuk, Luft
Náhradník : Dvořák

( Milan Brynda )

Markvartice - FC Děčín 1:0 (0:0)Staré Křečany - START Děčín 3:4 (2:1)Malšovice - Velká Bukovina 0:0
Mikulášovice - Těchlovice 1:2 (1:1)Dolní Poustevna - Františkov 0:4 (0:0)Benešov n./Pl. - Velký Šenov 1:2 (1:0)