3. kolo - 2.9.2007 - I.B třída

SK Plaston Šluknov B - FC Děčín

Šluknov B FC Děčín

5:4 (2:2)

V pořadí druhou naší výhru v novém ročníku zařídil v posledních minutách Budský a opět jsme se dočkali hokejového výsledku. Za poslední dva zápasy jsme nastříleli deset gólů a to je pozitivní vývoj. Na zamyšlení však je naopak sedm inkasovaných gólů.

Hosté si k tomuto zápasu přivezli značný počet svých fanoušků a začali celý zápas aktivně. Naši se naopak opět "rozjížděli" ospale. Dva "rychlíci" v útoku hostí byli jejich největší zbraní a tak většinou už ze zadních řad se na ně nakopávali míče. Tato taktika se hostím vyplatila již v 11. minutě, kdy Ondo poslal hosty do vedení 0:1. Naši sice pozičně a herně hosty převyšovali, ale nedařilo se je dostat pod patřičný tlak. První naše šance přišla v 22. minutě, kdy jsme ohrozili branku hostí, ale Herák v bráně byl pozorný a tečovaný míč hlavou vykryl. Nedáš - dostaneš, tak touto poučkou se řídil o minutu později hráč hostí a střelec prvního gólu Ondo, kdy po brejku poslal hosty do vedení 0:2. Hosté v této chvíli byli při chuti a o minutu později po vstřeleném gólu opět zle dotírali na naší branku. Ubránili jsme se pouze rychlým odkopem, který skončil málem v naší síti. V dalších minutách však naši přidali a na hřišti to bylo hned znát. V 29. minutě zkorigoval stav skóre Hauptman na 1:2. V 30. minutě máme jasnou gólovku a pouze odkop z brankové čáry zabrání našemu vyrovnání. Další minuty jsou v naší režii a tlak nakonec ve vyrovnání proměnil ve 44. minutě Král 2:2.

Druhý poločas začnou opět aktivněji hosté a minutu po hvizdu rozhodčích opět vedli, kdy se trefil jeden z jejich nejlepších hráčů Slezák 2:3. Vyrovnat jsme mohli v 53. minutě, kdy se zjevil v obrovské šanci Jírův, ale příliš prázdná branka ho asi vylekala a míč šel mimo. Gól však visel ve vzduchu a v 61. minutě vyrovnal parádním gólem Hrobár 3:3. V průběhu dalších minut se povedlo spálit dobrou šanci Vyšohlídovi, kdy sám před brankářem překopl branku. V 68. minutě nás hosté faulovali ve svém vápně, nařízenou penaltu kopal Moravec, brankář mu míč vyrazil, ale naštěstí přímo k němu a tak dorážka znamenala naše vedení 4:3. V 72. minutě stejnou šanci dostali i hosté, ale jejich pokutový kop jim zhatil náš gólman Uchytil, který střelu vyrazil a udržel tak naše vedení. V 85. minutě je však vyrovnáno, kdy míč vystřelený hráčem Ondo přelétl Uchytila a od tyče zapadl do sítě 4:4. Radost hostí byla veliká a jejich hráč Ondo se stal s třemi góly střelcem zápasu. V závěrečných minutách si však naši vytvořili drtivý tlak a ten nakonec v 88. minutě proměnil přízemní střelou k tyči na konečných 5:4 Budský.

Zápas plný zvratů pro nás nakonec skončil vítězně a oba soupeři se postarali o to, že byl pro oko diváka velice atraktivní. Doufejme, že střelecká chuť v dalších zápasech našim hráčům jen tak nedojde a obrana vylepší svojí účinnost.

Branky : Budský, Král, Hauptman, Hrobár, Moravec - Ondo Martin 3, Slezák

Rozhodčí : Oborník - Sejkora, Ševčík
ŽK : Moravec, Jírův, Rychtařík - Březina
Návštěva : 100 diváků

Sestava : Uchytil – Král, Holešovský, Novotný, Koukol – Jírův, Rychtařík, Hauptman, Hrobár – Vyšohlíd, Moravec
Náhradníci : Skohoutil, Žemla, Grolmus, Budský

( Milan Brynda )

Mikulášovice - Markvartice 5:3 (4:1)Dolní Poustevna - Malšovice 0:1 (0:1)Benešov n./Pl. - Staré Křečany 1:2 (1:0)
Jiříkov - START Děčín 5:1 (2:0)Velký Šenov - Velká Bukovina 1:2 (0:2)Františkov - Těchlovice 4:1 (2:0)