SK Březiny - SK Plaston Šluknov B

Březiny Šluknov B

5:3 (4:1)

Březiny - SK Plaston Šluknov B

Jak je už u nás tradicí, tak se nám opět zápas na hřišti soupeře moc nepovedl a nechybělo málo a odnesli jsme to pěkným debaklem v první polovině zápasu. Druhý poločas nás hráči Březin trochu podcenili a přišlo naše zlepšení, které málem přineslo zvrat v utkání. Předem se omlouvám čtenářům a střelcům Březin, ale ve víru událostí jsem si nestačil poznamenat pořadí střelců domácích od stavu 1:1 do stavu 1:4.

První poločas začal poměrně bez vzruchu a soupeři se oťukávali. Již ale od prvních minut bylo vidět, že domácí jsou vyspělým mužstvem a navíc že jsou skvěle dirigováni velezkušeným Vašákem. V prvních deseti minutách se nám podaří spálit gólovku, kterou má na kopačkách Marušák, z jeho nájezdu na branku však vyjde vítězně domácí gólman . Po těchto našich možnostech domácí postupně přeberou iniciativu a naše hra se začíná pomalu hroutit. Domácí po poklidném rozehrávání na své půlce přecházejí do smrtících protiútoků. V 17. minutě dojde k závaru před naší brankou, kdy si domácí v našem vápně zahrají "bago" a Drahoňovský Jiří otevře brankový účet Březin 1:0. Domácí se však z vedení dlouho neradují. Hned z rozehrávky zatáhne dobře Stelmaščuk míč k rohovému praporku nacentruje Novotnému a ten hlavou vyrovnává na 1:1. V 21. minutě opět zaútočí Marušák, ale míč jde opět do náruče gólmana. Po této akci však již hrají jenom hosté. V 25. minutě projde domácí hráč od půlky až před naší branku a je to 2:1. O pět minut později domácí využijí závaru před naší brankou (nejsme schopni míč odkopnout) a je to 3:1. Tento gól nás položí a již se jenom bráníme. V 36. minutě z naší špatné rozehrávky šel hráč Březin sám na Jardu Syrového v brance a zvýšil vedení domácích na 4:1. Závěrem poločasu nám domácí dají "vydechnout" a hraje se převážně ve středu hřiště.

Do druhého poločasu jsme šli s jasným cílem poprat se o nejčestnější výsledek, ale nikdo z nás již na zvrat utkání asi nemyslel. Šance jsou na obou stranách, ale gólovou šanci máme my. V 52. minutě Rychtařík dobrou přihrávkou ze středu hřiště vysune Čmugra a ten sníží stav skóre na 4:2. Po tomto gólu domácí opět přidají na tempu a jenom díky Syrovému, kterému se podaří zlikvidovat nejednu šanci domácích, držíme trošku "optimistické" skóre. V 59. minutě se do vyložené šance dostal náš Hauptman, prudší střela by zřejmě znamenala gól. V 63. minutě jsme měli mimořádné štěstí, kdy po rohovém kopu domácích a následné dorážce míč zázračně mine naší branku. V rozmezí mezi 67. a 70. minutou promarníme dvě gólovky. Nejdříve Čmugr hlavou jenom těsně netrefí branku, když usměrní náš přímý kop a další akci nepromění smolař zápasu Marušák. O nadějné snížení náskoku domácích se postaral až v 85. minutě opět Čmugr, kdy mu dobře nacentroval Holič 4:3. Závěr byl velice dramatický a oba soupeři si ještě vypracovali dobré šance na vstřelení gólu. Definitivní tečku zápasu obstaral v 90. minutě domácí Vašák, kdy z přímého kopu po faulu Rychtaříka předvedl ukázkový kop a nedal Jardovi Syrovému šanci 5:3.

Domácí zvítězili zaslouženě a nám slouží ke cti, že jsme se v druhém poločase zvedli a o výsledek se porvali. Závěr ročníku v 1. B třídě se blíží a situace na konci tabulky je velice vyrovnaná. V závěrečných bojích není zdaleka rozhodnuto kdo posílí okresní přebor. Vzhledem k naší vzdálenosti nám to jistě všichni upřímně přejí, ale rozhodnou hráči. V neděli si to rozdáme v Lipové s Liběšicemi (NE-27.05. – 17:00) které jsou v podobné situaci jako my a tak držme našim barvám pěsti….

Branky : Drahoňovský J., Löffelmann 2, Horvát, Vašák - Novotný, Čmugr 2

Rozhodčí : Šefčík L. - Oborník, Sejkora
Návštěva : 100 diváků

Syrový – Tillner, Král, Novotný, Holič J. – Horák, Rychtařík, Hauptman, Stelmaščuk – Čmugr, Marušák
Náhradníci : Grolmus (46.´), Koukol (72.´)

( Milan Brynda )

Vaňov - Liběšice 0:3 (0:2)Chuderov - Mojžíř 5:1 (2:0)Prackovice - Junior Děčín 3:5 (1:3)
Libouchec - Union Děčín 4:0 (1:0)Chabařovice - Horní Podluží 3:1 (1:0)Heřmanov - Úštěk 2:0 (1:0)