TJ Čechie Horní Podluží - SK Plaston Šluknov B

Horní Podluží Šluknov B

3:1 (2:1)

Horní Podluží - SK Plaston Šluknov B

Na rozmáčeném trávníku začali lépe domácí. Vytvořili si úvodní tlak a již ve 3. minutě se ujali vedení 1:0, když přízemní střela z dvaceti metrů prošla za záda našich obránců i brankáře. Po tomto úvodním gólu jsme se konečně probudili a hru jsme postupně srovnali. K první vážnější akci jsme se dostali ve 14. minutě, kdy pozornost domácího brankáře vyzkoušel tvrdou ránou Tilner. V průběhu dalších minut utkání nám domácí hráči dávali lekci z toho, jak se dá fotbal hrát jednoduše a co je to důslednost v bránění jednotlivých hráčů. Po dlouhém odkopu od branky a následně založené akci se dostávali do slibných šancí. Nám naopak dělalo problémy udržet míč v blízkosti branky domácích a tak ojedinělé střely končily ve velké vzdálenosti od branky domácích. Náš útočník Stelmaščuk svojí rychlostí dělal domácím obráncům starosti, ale byl příliš osamocen a tak ho místy bránili i tři hráči. Domácí postupně spálí dvě tutovky, kdy v 16. minutě po našem nepřesvědčivém odkopu těsně minuli naší branku a ve 23. minutě po rohovém kopu skončí „hlavička“ úplně volného hráče opět mimo. V 32. minutě domácím pomáháme k vedení 2:0, kdy nešťastně tečuje Tilner křižnou přihrávku před naší branku a dává vlastní gól. I přes tento nepříznivý stav se však nevzdáváme a v 36. minutě je při svém průniku ve vápně faulován Stelmaščuk. Nařízený pokutový kop pak Vyšohlíd promění na 2:1.

Do druhého poločasu nastupujeme z odhodláním zvrátit nepříznivý výsledek, ale jsou to opět domácí, kteří nás zatlačí do obrany. V 55. minutě se po závaru před naší brankou dostane míč k nekrytému hráči domácích, ten prudkou střelou z bezprostřední blízkosti prostřelí Čmugra a upravuje na konečných 3:1. I přes naší snahu se již nic podstatného v druhém poločasu nestane a zápas je asi tři minuty před koncem ukončen pro silný déšť. K tomuto zápasu je potřeba dodat, že domácí byli skoro celý zápas lepším mužstvem a jasně prokázali svojí zkušenost. Svým těsným přístupem k našim hráčům nám nedávali moc šancí na založení slibných šancí. Našich přesných střel na bránu bylo za celý zápas minimálně. Naší naivní hrou jsme domácím dopomohli k poklidnému vítězství. Z našich hráčů odvedli dobrý standard Stelmaščuk a Grolmus. V dalším utkání nás čeká druhé mužstvo tabulky Slavoj Úštěk, a tak věřme, že náš výkon bude o poznání lepší.

Branky : Drátovník 2, Rašín - Vyšohlíd (PK)

Rozhodčí : Koloc - Beneš, Pöschko
ŽK - 1:1
Návštěva : 80 diváků

Sestava: Čmugr - Tilner, Král, Horák, Grolmus – Morkus, Kavka, Vyšohlíd, Luft – Stelmaščuk, Galbavý
Náhradníci : Marušák, Rychtařík, Koukol, Hrobár

( Milan Brynda )

Vaňov - Junior Děčín 1:4 (0:2)Union Děčín - Mojžíř 0:2 (0:1)Úštěk - Liběšice 3:2 (1:1)
Heřmanov - Březiny 2:4 (0:2)Chabařovice - Chuderov 0:0 Libouchec - Prackovice 5:2 (2:1)