FK Junior Děčín - SK Plaston Šluknov B

Junior Děčín Šluknov B

0:2 (0:1)

Junior Děčín - SK Plaston Šluknov B

První minuty zápasu přinesly drtivý tlak domácího Junioru Děčín, který mohl být korunován vedoucím gólem již ve třetí minutě, kdy byla na nás odpískána přísná penalta. Na penaltu si postavil míč domácí Florián, ale Čmugr ho vychytal a udržel bezbrankový stav. Domácí svým přehledem na hřišti podnikali rychlé protiútoky, ale naše obrana odolávala. Tento tlak domácích postupně opadal a nám se podařilo srovnat se soupeřem krok. První vážnější šanci jsme si vypracovali v 11. minutě, kdy Grolmus hlavou ohrozil branku domácích. Tuto akci mu dobře přopravili Galbavý a Hajduk. V 17.minutě se vytáhl v brance Čmugr, když zlikvidoval gólovku domácích. Naše největší šance prvního poločasu přišla v 23. minutě, kdy centrovaný míč Stelmaščukem málem skončí vlastním gólem domácích. Z centru nejdříve trefí břevno hlavou Grolmus a následně odražený míč domácí obránce odvrátí těsně mimo vlastní branku. V závěru poločasu nás opět domácí přitlačí a Čmugr se v bráně nenudí. V 37. minutě domácí kopou čtyři po sobě jdoucí nebezpečné rohy, ale všechny odvrátíme. Stav se mění až ve 42. minutě, kdy naší obranou projde domácí Horký a posílá domácí do vedení 1:0. V poslední minutě poločasu ještě chybujeme v rozehrávce přímého kopu a domácí Betyár přihrává na osamoceného spoluhráče před naší brankou, ale ten naštěstí pro nás míč netrefí.

V druhém poločasu již domácí nejsou tak aktivní a očekávaný tlak nepřichází. Hra se vyrovná a šance na skórování jsou na obou stranách. Šanci na vyrovnání má v 79. minutě Hajduk, kdy se nám povede prostrčit míč za pozornou obranu domácích. Hajdukova střela však nastřelí vnější část břevna domácí branky. V 84. minutě mají domácí šanci zvýšit vedení, ale Míra Borek zastoupí našeho gólmana o míč z prázdné branky odkopne. Konec našich nadějí však přijde v 86. minutě, kdy při obrané činnosti fauluje Borek a je nařízen pokutový kop, z kterého domácí Čapek upravuje na konečných 2:0. Celému našemu mužstvu je potřeba poděkovat za dobrý a kolektivní výkon v tomto utkání. V tomto utkání jsme narazili na soupeřem, které jistě pomýšlí na přední příčky v tabulce. Našemu mužstvu chybí dávat branky a tak nám sebelepší výkon nemůže body zajistit. Pevně všichni doufáme, že zlepšující se výkon bude konečně korunován góly a konečně si připíšeme premiérové body v této soutěži.

Branky : Horký, Čapek

Rozhodčí : Hrubý - Šimeček, Sabol
ŽK - 1:2
Návštěva : 150 diváků

Sestava : Čmugr, Král, Borek, Horák, Grolmus, Vyšohlíd - Budský, Moravec O., Hajduk, Stelmaščuk – Galbavý
Na střídání : Pazderka, Koukol, Rychtařík, Kavka

( Milan Brynda )

Vaňov - Mojžíř 1:5 (1:2)Union Děčín - Liběšice 5:2 (1:1)Horní Podluží - Březiny 2:1 (1:0)
Úštěk - Chuderov 5:1 (2:0)Heřmanov - Prackovice 6:2 (3:0)Chabařovice - Libouchec 0:0