TJ Sokol Koštany - SK Plaston Šluknov

Košťany Šluknov

4:1 (1:1)

Košťany - SK Plaston Šluknov

K prvnímu utkání krajského přeboru jsme zajížděli do Košťan, odkud jsme chtěli přivézt nějaké body, ale hlavně jsme chtěli dobře vstoupit do nové soutěže, ve které jsme nováčkem. První trhliny začali už při odjezdu, kdy se z různých důvodů nedostovalo na sraz hned pět hráčů.

Do zápasu vstoupila obě mužstva opatrně, ale hned v 5. minutě se nám povedlo vstřelit vedoucí branku, kdy po nepovedené střele zabojoval na brankové čáře Mráz, přihrál Zounarovi, který dal před práznou branku Altmanovi, pro kterého už nebyl problém otevřít skóre utkání 0:1. Po této brance domácí zvýšili obrátky, víc drželi balón na svých kopačkách, ale my jsme vyráželi do rychlých protiútoků. Při pokusu o jeden takový, jsme špatně rozehráli a domácí nás v 18. minutě potrestali 1:1. Dál byl obraz hry stejný, šance domácích pochytal Čerkl a naší největší nedal Žďánský M., když šel sám na branku.

Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi špatně a po zbytečném faulu ve velkém vápně a proměněné penaltě v 55. minutě prohráváme2:1. Po obdržené brance jsme začali mít více ze hry, přišli i šance. Žďánský v 60. minutě hlavou těsně minul a v 70. minutě Zounar trefil jen tyč a zákonitě přišel trest. V 72. minutě jsme inkasovali na 3:1 a v 87. minutě na 4:1 pro domácí, obě branky jsme dostali po osobních chybách, kdy jsme nebyli dostatečně důrazní.

Domácí v utkání spálili hodně šancí, ale vyborný Čerkl dlouho držel v kontaktu s domácími, kteří ale své šance v závěru, na rozdíl od nás, proměnili a asi i zaslouženě vyhráli. Kdybychom ale své vyložené šance proměnili, mohlo být vše jinak.

Branka : Altman

Sestava : Čerkl - Šeliga L., Schneider, Oplt, Žák - Holeček, Kudrna - Zounar - Mráz, Altman, Žďánský M
Střídali : Neruda, Šedivý, Bartoš, Šeliga T., Son Nguyen

( Petr Novotný )

Pokratice - Roudnice n./L. 3:4 (1:1)Neštěmice - FC Chomutov 3:2 (1:0)Ervěnice - Louny 6:0 (2:0)
Bílina - LoKo Chomutov 1:3 (0:1)Litvínov - Souš 2:1 (1:1)Junior Děčín - Kadaň 11:2 (6:1)
Odehrané zápasy 3.kola :
Junior Děčín - Libochovice 6:0 (4:0)Kadaň - Litvínov 1:3 (1:1)Souš - Bílina 4:1 (1:1)
Louny - Neštěmice 4:2 (0:2)FC Chomutov - Pokratice 2:2 (1:1) PK(0:1)Roudnice n./L. - Košťany 10:3 (4:2)