FK Libochovice - SK Plaston Šluknov

Libochovice Šluknov

0:1 (0:1)

Libochovice - SK Plaston Šluknov

V posledním kole jsme zajížděli na hřiště Libochovic, které jsou třetí od konce, ale věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Přesto jsme věřili, že kýžený bodík, který nám zaručoval jistotu prvního místa bez ohledu na ostatní výsledky, vybojujeme a pak už budeme jen slavit.

Utkání začalo naším počatečním náporem, který ale brzy opadl a jak to tak bývá, když člověk "musí", začali komplikace. V 5. minutě se zranil stoper Schneider, museli jsme zatáhnout, do té doby velmi aktivního, Zabilku a tím naše síla dopředu velkou trhlinu. Soupeře jsme sice tlačili, ale nemohli jsme se prosadit k přímému ohrožení branky domácích. Tak jsme to zkoušeli aspoň z dálky, ale střely Štěpánka a Kudrny cíl nenašli. Na hráčích bylo vidět, že moc chtějí, ale prostě to nešlo. Domácí podnikali rychlé a velmi nebezpečné protiútoky, které se nám ale dařilo odvracet. Až přišla 26. minuta, ve které nám domácí nabídli standartní situaci, po které se v závaru nejlépe orientoval náš nejlepší střelec Kuruc, který se v takových situacích nemýlí 0:1. Do konce poločasu už se hra ani stav nezměnil, tak jsme šli do šaten klidnější.

Druhý poločas jsme začali stejně, jako jsme končili ten první. Postupem času jsme se začali více prosazovat, ale Kudrna, Štěpánek, Sivák ani Kuruc své šance na pojištění výsledku neproměnili. Domácí dál hrozili z rychlých brejků, které obrana nebo golman Jirchář zlikvidovali. Čím víc se blížil konec, tím víc jsme byli nervózní pod tíhou situace. Domácí vrhli všechno do útoku a přitlačili nás k našemu velkému vápnu a my jsme s vypětím všech sil odolávali. Největší šanci domácích, kdy postupoval hráč domácích sám na naší branku, zlikvidoval Jirchář a pak už zazněl poslední hvizd rozhodčího a my věděli, že teď už můžeme bouchnou šampaňský a obléknout trička s nápisem "VÍTĚZOVÉ I.A TŘÍDY ST. ŽAKŮ SEZÓNY 2013/2014.

Utkání to nebylo vůbec jednoduché, domácí se proti nám vytáhnout a potvrdit jejich velmi povedenou jarní čast sezóny. V určitých částech zápasu se jim to i částečně dařilo, ale my jsme potvrdili první místo v tabulce a zakončili jsme velmi podařenou sezónu vítězstvím, které si kluci zasloužili. Pánové děkujeme.

TAK JSME PRVNÍ, NO A CÓÓÓÓ

Sestava : Jirchář - Schneider - Son Nguyen, Žďánský, Bartoš - Sivák, Kudrna, Štěpánek, Zabilka - Kuruc, Mládek¨
Střídali : Macháček, Dostál, Dvořák, Vostrovský

( Petr Novotný )

Fotky z utkání :

Neštěmice B - Modrá 5:12 (1:5)Podlusky - Lovosice 1:6 (0:1)Novosedlice - Liběšice 11:1 (5:0)
Trnovany - Mojžíř 2:4 (0:2)