11. kolo - 24.5.2014 - I.A třída

SK Plaston Šluknov - Novosedlice

Šluknov Novosedlice

6:2 (4:1)

V předposledním mistrovském utkání jsme přivítali páté Novosedlice, které nám pomohli v souboji o první místo s Modrou, kterou porazili, takže jsme měli před soupeřem respekt.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, soupeř jsme napadali už na jeho polovině, začátek utkání jsme měli velmi dobrý. V 5. minutě poslal Schneider dlouhý balon za obranu přesně na Kuruce a ten se nemýlil 1:0. Dále jsme pokračovali v kvalitním výkonu, snažili jsme se hrát po zemi, zbytečně nenakopávat. Soupeř se většinou bránil, ale podnikal velmi nebezpečné protiútoky, ty jsme ale dokázali včas zastavit. V 19. minutě vymyslel Štěpánek krásnou kolmou přihrávku mezi stopery na Kuruce, který vstřelil svůj druhý gól 2:0. Ve 21. minutě hosté snížili po naší chybě v obraně 2:1. Po tomto gólu hosté přidali a měli jsme hodně práce, aby jsme znovu neinkasovali. Na konci poločasu jsme opět přidali na obrátkách a ve 21. minutě odcentroval Štěpánek ze strany do vápna, míč propadl až na druhou stranu, kam si naběhl Sivák a nekompromisní střelou levačkou zvýšil na 3:1. Hned o minutu později, ve 29. minutě, vyslal tentokrát Kudrna další krásnou kolmou přihrávku Mládkovi a ten uklidil zkušeně míč k tyči 4:1.

Druhý poločas jsme začali lehkovážně, mysleli jsme si, že už je rozhodnuto a nehráli jsme vůbec dobře. V obraně jsme měli problémy, kterých ale soupeř nevyužil. V tu dobu jsme nehráli vůbec dobře. Ale v 52. minutě přihrál Soník Kurucovi a ten zkomleroval hatrick 5:1. V tu dobu už jsme hru opět kontrolovali a soupeře přehrávali. Některé šance jsme neproměnili, ale další gól jsme přidali v 60. minutě, kdy se Kudrna na vápně k odraženému míči a uklidil ho s přehledem do brány 6:1. V 61. minutě po nedorozumění dvou hráčů v obraně jsme si vstřelili vlasní gól 6:2.

Toto utkání jsme zaslouženě vyhráli a už nám zbývá posledni krok k vytouženému prvnímu místu. V posledním kole zajíždíme do Libochovic, které jsou třetí od konce, ale jen vynou špatné podzimní části, kdy získali jen pouhé tři body, ale na jaře už jich získali 14 z osmi zápasů. To je jen o 2 body méňe než my, takže velký pozor na tohoto soupeře.

Branky : Kuruc 3, Sivák, Mládek, Kudrna

Sestava : Jirchář - Schneider - Son Nguyen, Žďánský, Bartoš - Sivák, Kudrna, Štěpánek, Zabilka - Mládek, Kuruc
Střídali : Macháček, Dvořák

( Petr Novotný )

Mojžíř - Libochovice 1:2 (0:0)Liběšice - Podlusky 6:0 (4:0)Lovosice - Modrá 2:2 (1:0) PK(4:3)
Trnovany - Neštěmice B 6:4 (2:2)