Dynamo Podlusky - SK Plaston Šluknov

Podlusky Šluknov

1:2 (1:1)

Podlusky - SK Plaston Šluknov

K prvnímu jarnímu utkání jsme zajížděli do Podlusek, asi nejdál, co v naší soutěži jde, a proto jsme se nechtěli vracet s prázdnou. To se nám povedlo, takže v mužstvu panuje obrovská spokojenost.

Utkání začalo počátečním vzájemným oťukáváním a zjišťováním, kdo jak je na sezónu připraven. Hrálo se převážně ve středu hřiště s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. Domácí se ze zimního spánku probrali dříve, začali být lepším mužstvem a v 15. minutě potrestali náš nedůraz na polovině hřiště rychlým brejkem a ujali se vedení 1:0. Po tomto gólu jsme vyrovnali hru a začali jsme si vytvářet takové pološance, které jsme ke gólu nedotáhli. Až ve 27. minutě po pěkné kolmé přihrávce Štěpánka postupoval na bránu Kuruc a bezpečně uklidil balón k tyči domácí branky 1:1. Do konce poločasu jsme zahrozili ze tří slibných standarních situací, ale gól jsme nevstřelili.

Druhý poločas se odehrával mezi šestnáctkami, fotbal se nehrál pěkný. Bylo vidět, že pauza byla asi dlouhá. Obě mužstva se předháněli v nepřesnostech. Přesto jsme mohli jít do vedení, po závaru ve vápně se ocitl sám před brankářem Žďánský, jenže ho jen trefil a dorážka Schneidera se taky neujala. Pak se ozvali domácí, jejich stoprocentní šanci zlikvidoval pozorný Jirchář. Blížil se konec a pomalu jsme přemýšleli o penaltách, když Mládek vyslal Kuruce do šance, ten ještě přihrával před bránu, kam šel důrazně Žďánský, jenže opět jen trefil brankáře domácích, ale odražený míč uklidil bezpečně pod břevno Mládek 1:2.

Tomuto utkání by spíše slušela remíza, domácí si prohrát asi nezasloužili, ale to teď už je jedno. My jsme měli víc štěstí a vezeme domů tři body a jelikož náš pronásledovatel Modrá také vyhrála, příští týden budeme hrát doma přímý souboj o čelo tabulky. Přijďte nás podpořit.

Branky : Kuruc, Mládek

Sestava : Jirchář - Macháček, Šeliga, Schneider, Son Nguyen - Sivák, Štěpánek, Zabilka, Bartoš - Kuruc, Mládek
Střídali : Žďánský, Vostrovský, Dvořák

( Petr Novotný )

Neštěmice B - Lovosice 1:2 (0:2)Modrá - Liběšice 8:0 (4:0)Libochovice - Trnovany 0:0 PK(3:2)
Novosedlice - Mojžíř 3:3 (1:2) PK(0:1)