Trnovany Šluknov

0:6 (0:4)

Trnovany - SK Plaston Šluknov

Mistrovské utkání 9.kola 1.A třídy starších žáků.

K poslednímu utkání podzimní sezony jsme zajížděli k soupeři, který měl na svém kontě devět bodů, takže povinnost nám velela vyhrát. Tím by jsme udrželi svou neporazitelnost a měli jistotu, že přezimujeme na prvním místě tabulky.

Utkání začalo dle předpokladů, soupeře jsme přimáčkli na velké vápno a bylo otázkou času, kdy půjdeme do vedení. Soupeř se k naší brance vůbec nedostával, takže celý poločas se odehrál na polovině soupeře. Skóre otevřel ve 12. minutě Zabilka, když se pokoušel o centr ze strany, který skončil, k údivu všech, v bráně 0:1. Další gól přidal v 18. minutě Bartoš, kterého vybídl ke skórování krásným otočením hry Zabilka 0:2. Na 0:3 zvyšoval hned v 19. minutě Zabilka, který zachytil špatný výkop brankáře a okamžitě mu ho z 25 metrů vrátil do brány. Další špatný výkop, tentokrát od branky, zachytil na velkém vápně Mládek, na nic nečekal a míč poslal do šibenice 0:4. Některé další šance zůstali nevyužity, ale i tak jsme odehráli velmi kvalitně první poločas.

Do druhého poločasu jsme vstoupili vlažněji, chyběl větší pohyb, ale i tak jsme soupeře k ničemu nepustili a Jirchář v bráně nemusel řešit žádnou závažnější situaci. Ve 48. minutě jsme vymysleli krásnou akci po ose Zabilka – Mládek a na jejím konci byl Sivák, který krásným padáčkem nedal brankáři šanci 0:5. Skóre zápasu uzavřel Šeliga, který na polovině hřiště důrazně předskočil útočníka, potáhl míč a z 25 metrů zvýši na 0:6.

V tomto utkání bylo od začátku jasné, kdo bude na hřišti pánem. Domácí zaostávali ve všech směrech a my jsme první poločas odehráli s vekou chutí, takže o vítězi bylo asi rozhodnuto mnohem dřív, než jsme mysleli.

Kluci zaslouží za celou podzimní část pochvalu za předvedené výkony, přístup k zápasům a hlavně za předvedenou hru. Kvalitní byla i tréninková účast, která se na tom všem asi promítla ze všeho nejvíc. Jen v jediném utkání s námi držel soupeř krok a to doma s Lovosicemi, tam jsme se na konci o výsledek doslova báli, jinak jsme soupeře přehrávali a naše bodové konto je zasloužené.
Díky pánové

Branky : Zabilka 2, Bartoš, Mládek, Sivák, Šeliga

Sestava : Jirchář – Schneider – Macháček, Šeliga, Son Nguyen – Sivák, Zabilka, Štěpánek, Bartoš – Kuruc, Mládek
Střídal : Dostál

( Petr Novotný )

Mojžíř - Neštěmice B 3:4 (2:1)Libochovice - Liběšice 2:1 (2:1)Podlusky - Modrá 0:2 (0:1)
Novosedlice - Lovosice 1:1 (0:1) PK(2:3)