Šluknov Mojžíř

5:0 (1:0)

SK Plaston Šluknov - Mojžíř

Utkání 8. kola 1. A třídy starších žáků.

Ve druhém domácím utkání po sobě jsme doma hostili celek Mojžíře, který se pohybuje v horní polovině tabulky, takže jsme čekali těžké utkání.

Začátek zápasu byl opatrný z obou stran, hosté pozorně bránili a my jsme se snažili překonat jejich dobře organizovanou obranu. Kombinačně nám to moc nešlo, tak jsme to zkoušeli střelami z kratší, ale i z velké, vzdálenosti. V tomto byli velmi aktivní hlavně Štěpánek a Zabilka, ke gólu to ovšem nevedlo. Postupem času jsme se dostali k brance hostů i blíže, ale Mládek ani Kuruc své šance neproměnili. Většinu poločasu jsme odehráli na polovině soupeře, hosté podnikali ojedinělé protiútoky, které jsme vždy zvládli včas zachytit. Pak přišla 26. minuta, Zabilka rozehrál rohový kop a Štěpánek předskočil gólmana hostí 1-0. Dál jsme pokračovali v aktivní hře, ale branku už jsme do poločasu nepřidali.

Druhý poločas jsme navázali na aktivní hru z prvního poločasu, soupeře jsme přehrávali, hlavně ve středu hřiště, získávali jsme většinu odražených balónů, ale uklidňující gól ne a ne přijít. V tu dobu soupeř jen bránil a na naší polovinu jsme ho pouštěli jen sporadicky. Po rohovém kopu z blízka hlavou přestřelil aktivní Mládek, další šance nevyřešil správně Kuruc. Pak ale přišla pětiminutovka, ve které jsme třikrát skórovali. Nejprve v 50. minutě namazal stoper hostí na vápno Štěpánkovi, ten za to vzal a nechytatelnou střelou překonal podruhé brankáře hostí a vedeme 2-0. Hned o minutu později, v 51. minutě, se zrodila pěkná akce po ose Bartoš – Zabilka – Kuruc, kterou posledně jmenovaný na malém vápně s přehledem zakončil 3-0. Další gól jsme přidali v 55. minutě, kdy velmi dobře hrající Zabilka narazil na vápně Štěpánkovi, ten opět nedal brankáři žádnou šanci a zkompletoval hattrick 4-0. V dobu bylo na hřišti jen jedno mužstvo, další šance na sebe nenechali dlouho čekat. Dostál se neprosadil sám ve vápně, dobrou střelu vytáhl Sivákovi brankář nad břevno až se svým důrazem prosadil ve vápně Mládek a uzavřel skóre zápasu 5-0.

Za dnešní výkon si zaslouží všichni hráči pochvalu, plnili do detailu pokyny trenérů a na obrazu hry je to obrovsky znát. Přece jen musím vyzdvihnout dva hráče a to Zabilku a Štěpánka. Oba jmenovaní dnes ojezdili celé hřiště a prsty měli ve všech gólech. Jen tak dál pánové, už se na vás dá docela dívat -:D.

Branky : Štěpánek 3, Kuruc, Mládek

Sestava : Jichrář – Schneider – Macháček, Šeliga, Žďánský – Bartoš, Zabilka, Štěpánek, Sivák – Mládek, Kuruc
Střídali : Vostrovský, Dostál

( Petr Novotný )

Fotky z utkání :

Neštěmice B - Podlusky 3:3 (2:1) PK(3:2)Modrá - Novosedlice 3:2 (3:0)Lovosice - Libochovice 3:0 (1:0)
Liběšice - Trnovany 5:1 (2:0)