Aktuálně z klubu

zveřejněno 9.8.2003

Letní příprava a přátelské zápasy

Dlouhých 18 let se ve Šluknově čekalo na postup do I.A třídy. V roce 2003 se to konečně podařilo a sen mnoha hráčů, trenérů, funkcionářů i příznivců se naplnil. Po velkých oslavách a krátké přestávce se mužstvo začalo připravovat na novou sezónu již od 8.července 2003.
Do přípravy se zapojilo 25 hráčů. Trénovalo se 2x týdně (úterý a čtvrtky). Příprava probíhala pouze na hřišti v Lipové. Rekonstrukce hrací plochy ve Šluknově neumožnila trénovat v domácích podmínkách. Díky pochopení fotbalového oddílu v Lipové jsme měli pro tréninování vytvořeny velmi dobré podmínky.
Všech 25 hráčů bralo přípravu vážně, možnost zahrát si vyšší soutěž byla pro hráče dostatečnou motivací. Snahou vedení bylo doplnit mužstvo o další kvalitní hráče z okolních klubů. Podařilo se to jen částečně. Získali jsme na hostování dva hráče. Mužstvo posílí Martin Navrátil , odchovanec Šluknova, který hrál krajský přebor za Vilémov. Druhým je Marcel Jírava, který hrál v České Kamenici. Obnoveno bylo i hostování Milana Kotta na půl roku. Z vojny se vrátili, a do přípravy zapojili Petr Janda, Jaroslav Kopčan a Vojáček. Z dorostu nás posílí předběžně jen Horák a Neruda. Před zahájením mistrovských zápasů byl kádr mužstva upraven na nižší počet hráčů. Seznam těch, kteří by meli tvořit jeho kádr pro podzimní zápasy : Janda Roman a Petr, Holešovský, Hlavsa, Dušík, Kott, Novotný, Horák, Kirchner, Stelmaščuk, Plachý, Blažek, Čurgali, Svačina, Dostál, Kopčan, Navrátil a Jírava.
Přípravné zápasy jsme sehráli pouze dva. Oba na hřišti Čechie Dolní Podluží. 20.července jsme prohráli 1:2. Jedinou branku vstřelil Jírův. Druhé utkání 31.července jsme prohráli 1:3. Branku vstřelil Blažek. Oba zápasy splnily svůj účel a odhalily naše slabiny a nedostatky. Věříme, že jsme se dobře připravili, vsadili na správné hráče a sezóna ve vyšší třídě se nám vydaří. Samozřejmě spoléháme i na diváckou podporu zápasů v této sezóně.

Usnesení výboru kopané v oblasti odměn a prémií na podzim 2003 pro A mužstvo.

  • Prémie pro tým za vítězství v zápase : 700,- Kč
  • Prémie pro tým za remízu v zápase : 300,- Kč
  • Jednorázová odměna pro tým za umístění do 3. místa na konci podzimu : 6.000,- Kč
  • Jednorázová odměna pro tým za umístění od 4. do 7. místa na konci podzimu : 4.000,- Kč

SK Plaston Šluknov