Aktuálně z klubu

zveřejněno 26.11.2002

Bilancování A mužstva po podzimní části soutěže

V úterý 26. listopadu se hráči šluknovského fotbalového "A" mužstva sešli na stadionu, aby jednak zhodnotili podzimní část soutěže I.B třídy a dále se také zamysleli nad obsahem zimní přípravy. Škoda jen, že se dostavilo pouze 8 hráčů. Rozhodně bylo co hodnotit. Mužstvo dosáhlo za poslední léta nejlepšího výsledku. Se ziskem 26 bodů při skóre 31:14 přezimujeme na 4. místě tabulky se ztrátou 6ti bodů na vedoucí mužstvo.
Z odehraných 13ti zápasů jsme 7x zvítězili, 5x remizovali a pouze jednou prohráli... O vstřelené branky se hráči podělili takto: 13 Blažek, 4 Jírův, 3 Čurgali, 3 Kirchner, 3 Stelmasčuk, 2 Plachý, 1 Hajduk, 1 Novotný a 1 Rýdl. Celkem spokojeni můžeme být i s tréninkovou morálkou, i když i zde mají někteří hráči co zlepšovat. Absolvovali jsme celkem 52 tréninků. Nejlepší účast měli: 46 Jírův, 44 Blažek, 43 Kirchner. Naopak nejslabší účast měli: 33 Čurgali, 30 Dušík, 19 Syrový.
Nejvážnějším problémem byl ale hráčský kádr. Mužstvo mělo k dispozici pouze 13 hráčů. Štěstí bylo, že za celý podzim se nám vyhnula zranění či nemoc... Vyloučen byl pouze jediný hráč a to v posledním kole A. Holešovský. Pro jarní část soutěže by nutně mužstvo potřebovalo doplnit o další hráče, aby se zvýšila konkurence a aby se nám již nestalo, že jsme několik zápasů odehráli jen s minimální možností vystřídat hráče. Přes všechny drobné problémy lze konstatovat, že podzimní část se nám vydařila. Hráči si ale uvědomují, že nás čeká velmi těžká jarní část, už jen proto, že zajíždíme hrát na hřiště soupeřů, kteří se umístili zatím na 2-3 místě a 5-6 místě. O dvě postupová místa do I.A třídy se bude pravděpodobně ucházet 6 mužstev, včetně Šluknova. Ostatní už mají v tabulce velikou bodovou ztrátu.
Rádi bychom alespoň touto cestou poděkovali příznivcům kopané ve Šluknově za velkou podporu, kterou nám projevují účastí na domácích zápasech. Není tajemstvím, že Šluknov má nejvyšší návštěvy, za které by se nestyděli ani ve vyšších soutěžích. Děkujeme i výboru oddílu kopané a v neposlední řadě správci hřiště za vytvořené podmínky. Nesmíme zapomenout ani na firmu PLASTON - hlavního sponzora, Městský úřad, Technické služby a celou řadu diváků, kteří nás podporují dokonce i finančně, jako např. pan Morkus. Všem moc děkujeme! Vynsnažíme se nezklamat a i nadále pokračovat v dobrých výkonech.
Hráči se rozloučí s rokem 2002 na hřišti 31. prosince v 10 hodin "přátelským" zápasem staří-mladí.
Zimní příprava
Součástí zimní přípravy budou přípravné zápasy. Soupeři a termíny budou včas oznámeny. Plánované a již termínově zajištěné soustředění, které se mělo uskutečnit v únoru ve Sloupu, jsme nuceni zrušit pro nedostatečný počet hráčů a velké finanční nároky. Kvůli nepřiměřeným finančním požadavkům jsme museli odmítnout i nabídku na účast v zimním turnaji hraném na umělé trávě v Novém Boru. Mužstvo se bude připravovat jen ve Šluknově a okolí. K prvnímu tréninku se v roce 2003 sejdeme v pátek 3. ledna v 17 hodin na hřišti. Tréninky budou následovat takto (platí pro leden a únor):
- každé úterý - 17 - 18.30 tělocvična Rumburk, odjezd v 16.30 od stadionu
- každá středa - 17 - 18.30 hřiště Šluknov
- každý pátek - 19 - 21 tělocvična Šluknov
- každá sobota - 11.15 - 12.30 hřiště Šluknov (pokud nebude přípravný zápas)

SK Plaston Šluknov