SK Prysk - SK Plaston Šluknov B

Prysk Šluknov B

1:5 (0:1)

Prysk - SK Plaston Šluknov B

Po nečekané prohře na domácím hřišti s Jiřetínem jsme potřebovali naplno bodovat a srovnat tak nečekané počáteční bodové manko. Domácí mužstvo Prysku bylo pro nás velkou neznámou. Naposled jsme se společně utkali v sezóně 2001/2002, když se Lipová přejmenovala na Šluknov B a bojovalo se o postup z III. třídy. Proto jsme k utkání přistoupili s respektem a nakonec se nám povedlo domácím „ukrást“ všechny body.

Po počátečních minutách, kdy jsme se vzájemně „seznamovali“, jsme začali získávat mírnou převahu. V 11. minutě se Jardovi Vyšohlídovi povedlo orazítkovat branku domácích, další tyč domácím pomohla hned z následného rohu, kterou nastřelil Pavel Svoboda. Postupem doby našich šancí přibývalo. V 19. minutě byl v pokutovém území faulován Franta Dvořák a nařízenou penaltu proměnil Jarda Vyšohlíd 0:1. Navýšit naše vedení mohl o dvě minuty později Franta Dvořák, ale domácí gólman byl pozorný. Část prvního poločasu patřila i domácím, kdy měli dobré šance po sérii rohů. V závěru poločasu měl dobrou gólovku i Emil Mikula.

Druhý poločas se hrál poměrně vyrovnaný fotbal a šance na skórování byly na obou stranách. V 64. minutě jsme dobře rozehráli akci po ose Koukol, Kramer D., Mikula a Jarda Vyšohlíd, který akci dokončil vstřelením gólu na 0:2. Tento gól nás uklidnil a kontrolovali jsme hru. Domácí se však dostali do zápasu v 81. minutě, kdy přímý kop proměnil v gól domácích Starosta 1:2. Tento gól mohl pro domácí znamenat začátek obratu v utkání, ale naděje jim potom utnul náš závěrečný gólový koncert. V 84. minutě se trefil Emil Mikula na 1:3, v 87. minutě David Kramer vybídl ke skórování Míru Koukola a ten chladnokrevně vyslal na bránu „padající list“ 1:4. Závěrečným gólem potom v 88. minutě uzavřel účet utkání David Kramer 1:5.

Již v první části hry jsme si mohli prakticky zajistit pohodlné vedení v utkání. Neproměněné šance nás potom mohly mrzet, když v druhém poločasu domácí snížili na 1:2 a měli ještě šance na vyrovnání. Nakonec jsme výrazně a zaslouženě zvítězili. Pro domácí možná až moc krutá prohra. Všichni hráči si odehráli dobré utkání a tak ať nám to vydrží i v následujících zápasech.

Branky : Starosta - Vyšohlíd 2, Koukol, Kramer, Mikula

Rozhodčí : Mareš - Mareš ml., Havran
ŽK : Pilecký, Mácha, Novák, Valta - Novotný, Kulhavý, Svoboda
Návštěva : 60 diváků

Sestava : Uchytil – Kulhavý, Dvořák, Suk, Novotný – Beneš, Fišer (46.´Koukol), Svoboda, Šeliga (46.´Kramer D.) – Vyšohlíd (76.´Kramer L.), Mikula

( Milan Brynda )

Video z utkání :

Sestřih z utkání

Jiřetín pod Jedlovou - Krásná Lípa 4:2 (1:0)Malšovice - Dobkovice 4:3 (2:2)Jiříkov - Chřibská 5:3 (3:0)
Těchlovice - Union Děčín 1:2 (0:1)Sport areál Děčín - Boletice 3:0 (1:0)Dolní Poustevna - Staré Křečany 5:1 (3:0)