SK Plaston Šluknov B - TJ Čechie Horní Podluží

Šluknov B Horní Podluží

2:1 (1:1)

SK Plaston Šluknov B - Horní Podluží

Výhru na hřišti ve Velkém Šenově jsme chtěli potvrdit i v domácím utkání s pátým mužstvem tabulky ex „B“ třídním mužstvem Dolního Podluží. Naše obavy, že půjde o těžké utkání se naplnily, ale štěstí se nakonec sklonilo na naší stranu a tak body zůstaly doma.

Úvod utkání patřil hostům a první čtvrtinu utkání byli lepším týmem. V úvodních minutách si vypracovali sérii šancí, když nás uzavřeli na naší půlce. Naše první šance přišla až v 10. minutě, kdy naší gólovku brankář hostí vytěsnil na roh. Po centru z rohu jsme znovu zle ohrozili soupeřovu branku, ale míč skončil vedle. V 21. minutě byli hosté blízko ke vstřelení gólu, ale tomuto ohrožení jsme ještě odolali. O minutu později se již ale hosté radovali, když Bulejko prostřelil míč mezi našimi hráči 0:1. Tento gól byl pro nás varováním a konečně jsme se začali probouzet. V 25. minutě ještě Stelmaščuk vystřelil nepřesně, ale o minutu později bylo srovnáno. Stelmaščuk z rohu nacentroval do vápna, Dvořák míč přizvedl na Vyšohlída a ten dopravil míč do sítě 1:1. Do konce poločasu se bojovalo o každý míč a většina soubojů se odehrávala převážně ve středu hřiště. Obě mužstva narážela na dobře zformované obrany a tak nedošlo k vážnějším gólovým šancím.

Druhý poločas začal ve stejném duchu jako první. Hosté byli po kombinační stránce lepší a častěji drželi míč na svých kopačkách. Nebylo jim to však nic platné, protože do vážnějších šancí jsme je moc nepouštěli. Pravdou však je, že ani my jsme zrovna nezářili. Hosté se s přibývajícím časem začali více věnovat výrokům rozhodčího a to je možná stálo vítězství. V ubývajících minutách utkání obě mužstva vyčkávala na chybu svého soupeře. Drobné šance obou soupeřů řešili s přehledem oba gólmani a tak to pomalu začalo vypadat na remízu. 81. minuta přinesla vyloučení v mužstvu hostí a my začali hrát „přesilovku“. V 88. minutě však přišel osudný okamžik, gólman hostí po naší akci neudržel míč v ruce. Radek Král stál ve správný okamžik na správném místě a šťastně vstřelil vítězný gól zápasu 2:1.

V tomto utkání by byla asi spravedlivá remíza, ale ta měla být i v našem domácím utkání s Benešovem a přesto jsme toto utkání v poslední minutě prohráli. Musíme si přiznat, že jsme nehráli nic extra, ale cíl jsme splnili. Nejlepší hráč našich byl gólman Jakub Dvořák a střelec vítězného gólu Radek Král. V mužstvu hostí hrál dobře Drátovník a Novák.

Branky : Vyšohlíd, Král - Bulejko

Rozhodčí : Jirsák - Andrla, Vydra
ŽK : Stelmaščuk - Břeň, Novák, Riedel; ČK: 0 - Bulejko
Návštěva : 80 diváků

Sestava : Dvořák J. – Král, Kulhavý, Schneider, Novotný (75.´Koukol) – Stelmaščuk, Vyšohlíd, Baulovič, Lukacs (45.´ Morkus) - Čurgali, Dvořák
Náhradníci : Galbavý, Hrobár, Petr.

( Milan Brynda )

Verneřice - Krásná Lípa 3:2 (2:1)Jiříkov - Chřibská 9:4 (4:0)Dolní Poustevna - START Děčín 9:0 (5:0)
Těchlovice - Benešov n./Pl. 4:4 (0:0)Malšovice - Velký Šenov 5:1 (4:0)Velká Bukovina - Mikulášovice 1:0 (0:0)