SK Plaston Šluknov B - SK Liběšice

Šluknov B Liběšice

0:2 (0:1)

SK Plaston Šluknov B - Liběšice

V tomto utkání šlo oběma soupeřům o důležité body, které mohly být rozhodující pro záchranu v 1. B třídě. Protože naši hráči v tomto utkání totálně selhali a na body nedosáhli, tak toto utkání prakticky rozhodlo o našem vyřazení z této soutěže.

Hosté začali utkání pouze s deseti hráči, protože čekali na příjezd hráče ze základní sestavy. I přes toto oslabení však diktovali tempo a už úvodní minuty ukazovaly, že přijeli na hřiště do Lipové bodovat. Naši hráči si nevěděli rady jak překonat pozornou obranu hostí a ti naopak podnikali rychlé nájezdy na naší branku. Jarda Syrový v brance se začal stávat smutným hrdinou v naší brance a upřímně řečeno, nebýt jeho, tak skóre v náš neprospěch už mohlo narůstat od prvních minut. Hosté asi ve 13. minutě doplnili svůj stav na hřišti na 11 hráčů, ale chvílemi to vypadalo, že jich je na hřišti minimálně o tři více. Naše hra neměla hlavu ani patu a nedařilo se vůbec nic. Hosté byli ve všech směrech lepší a tak po zásluze v 34. minutě po kopaném rohu kapitán hostí Nepovím ukázkově hlavou vsítil na 0:1. V té samé situaci se hosté ocitli hned po naší rozehrávce a znovu po kopaném rohu hlavou jenom těsně minuli naší branku. V prvním poločase jsme si vypracovali pouze minimum šancí. Jednu z nich měl na kopačkách v 40. minutě Jírův, kdy z dáli překvapil gólmana hostí, který jeho střelu musel vytěsnit na roh. To je tak ale všechno co jsme v tomto poločase zvládli.

Druhé poločasy máme vždy lepší a tak jsme se těšili, že hráči konečně pochopí důležitost tohoto utkání a zápas otočí v náš prospěch. Však opak byl pravdou a pokračovalo se ve stejném stylu. Hosté si vytvářeli prakticky souvislý tlak a naše trápení pokračovalo. Naše pokusy o rychlé vysunutí útočníků selhávalo na nepřesných přihrávkách a nebo na dobře zorganizované obraně hostí. Po dlouhé minuty se hrálo prakticky jenom na naší půlce. Ohrozit branku soupeře se nám nepodařilo za druhý poločas snad ani jednou. V 71. minutě se hostům konečně povede zúročit svůj tlak. Dva hráči hostí projdou za naší obranu a výbornou přihrávku tečuje nekompromisně Blažíček na 0:2. Tento gól definitivně rozhodne utkání a opět jenom díky našemu gólmanovi Jardovi Syrovému hosté svůj náskok ještě nezvýší.

Hosté si jednoznačně vítězství zasloužili a ukázali, že do této soutěže patří více než my. Nám nezbývá nic jiného než tento neúspěch sportovně přijmout. Do konce sezóny zbývají ještě dva zápasy a může se ještě stát cokoliv. My už to však na svých kopačkách nemáme i kdyby se nám poslední zápasy vydařily. Nicméně je potřeba bojovat až do konce, i když třeba bude hořký. Tak hlavu vzhůru a rozumně: „Nejde přece o život“!

A ještě jedna poznámka, taky bych chtěl být ve fotbalovém klubu, kde se všechno daří, kde se nešetří penězi a který jenom vyhrává. To však není ze života a každý si sem tam nějaký ten pád musí prožít, proto jedem dál……………….

Branky : Nepovím, Blažíček

Rozhodčí Teska
ŽK 1:3
Návštěva : 100 diváků

Syrový – Svačina, Král, Grolmus, Horák – Luft, Lukáč, Vichterey R. Jírův – Stelmaščuk, Marušák
Náhradníci : Koukol, Budský, Rychtařík

( Milan Brynda )

Heřmanov - Vaňov 2:6 (2:2)Úštěk - Chabařovice 1:1 (1:0)Horní Podluží - Libouchec 1:1 (1:0)
Union Děčín - Prackovice 4:0 (1:0)Mojžíř - Březiny 6:1 (3:1)Junior Děčín - Chuderov 2:2 (2:2)