SK Plaston Šluknov B - TJ Slavoj Úštěk

Šluknov B Úštěk

4:3 (2:1)

SK Plaston Šluknov B - Úštěk

V tomto utkání jsme hostili na hřišti v Lipové druhé mužstvo tabulky a tak jsme k tomuto utkání přistupovali s respektem. Byli jsme si vědomí, že v domácích zápasech musíme bodovat, protože ztráta bodů doma by znamenala propad v tabulce. Počasí nám již tradičně nepřálo, ale hráči na hřišti odvedli skvělou práci a tak zaslouženě body zůstaly doma.

Od prvních minut se hrál fotbal na dobré úrovni a jen škoda, že vytrvalý déšť, který se spustil na začátku zápasu zhoršoval terén hřiště. Soupeř hned v úvodu využil naší chyby, když se dostal míč k osamocenému Křečkovi a ten poslal hosty již v 7. minutě do vedení 0:1. Naše odpověď přišla naštěstí rychle. V 9. minutě našel Moravec přihrávkou Galbavého a ten využil zmatku před brankou hostí 1:1. V dalších minutách jsme si drželi mírnou převahu a hosty jsme nepouštěli do vážnějších šancí. Tuhý boj se sváděl převážně ve středu hřiště. Do velké šance se dostal ve 27. minutě Svačina, ale jeho umístěnou střelu brankář s obtížemi nohou vytěsnil na rohový kop. Do vedení jsme šli ve 35. minutě. Po výměně míčů mezi Galbavým a Vyšohlídem našel posledně jmenovaný rychlého Stelmaščuka a ten nedal brankáři šanci, 2:1. Hosté mohli srovnat skóre před koncem poločasu ve 44. minutě, ale střela přes celou branku z úhlu šla těsně vedle tyčky.

Druhý poločas jsme začali náporem, který jsme zúročili hned v 46. minutě (přesně 35 vteřin po úvodním hvizdu), kdy Galbavý zpracoval dlouhý pas a bylo to 3:1. Hosté ani po tomto gólu "neodpadli", otevřeli hru a přidali na důrazu. V 53. minutě Moravec nešťastně fauluje ve vápně a je nařízena penalta. Hráč hostů Michálek tvrdou střelou do "šibenice" snižuje na 3:2. Tímto gólem se hosté opět dostávají do hry a na hřišti je to znát. Jsme to však opět my, kteří měníme skóre. Míč z námi kopaného přímého kopu tečne hlavou Vyšohlíd a je to 4:2. Za tohoto stavu začneme udržovat výsledek a postupně střídáme. V 72. minutě může zvýraznit naše skóre Stelmaščuk, který dostává přesnou přihrávku od Galbavého, ale střela konči na břevně branky. Závěrem se hosté dostávají do tlaku. V 37. minutě nás výborným zákrokem podrží Roman Janda. O minutu později však již nedosáhne na střelu Hambálka a hosté snižují na 4:3. Ve velice dramatickém a nervózním konci zápasu se již nic nestane a tak se radujeme z cenného vítězství.

Za dobrou hru je potřeba vyzdvihnout celé mužstvo, které podalo velice dobrý a obětavý výkon. Výborně vyšlo utkání Bertovi Galbavému. Díky celému mužstvu za pěkné utkání…

Branky : Galbavý 2, Stelmaščuk, Vyšohlíd - Křeček, Michálek (PK), Hambálek

Rozhodčí : Teska - Prekop, Druga
ŽK - 4:2
Návštěva : 60 diváků

Sestava : Janda R. – Horák, Král, Novotný, Grolmus – Luft, Stelmaščuk, Vyšohlíd, Svačina – Moravec O., Galbavý
Náhradníci : Hrobár, Moravec L., Marušák, Rychtařík, Morkus, Pazderka

( Milan Brynda )

Prackovice - Vaňov 4:3 (2:2)Chuderov - Libouchec 1:0 (1:0)Březiny - Chabařovice 3:0 (1:0)
Liběšice - Heřmanov 2:3 (1:1)Mojžíř - Horní Podluží 1:1 (0:0)Junior Děčín - Union Děčín 2:3 (1:0)